• Menu
  • Menu

Rozhledna na Kotli

Mezi hvězdami u Rokycan

Vidět z výšky 600 metrů Brdy, České Středohoří, Šumavu, Krušné hory a hrad Radyni a snad až do Alp, je krásné. Když se zadaří a máte to štěstí si vyjít na noční výšlap a vidět nebe plné hvězd na vrchu Kotel je to také zážitek.

Rozhledna na Kotli u Rokycan

Rozhledna na Kotli

Celokovová rozhledna postavená v roce 2014 leží na 575 metrů vysokém kopci Kotel. Vrch je součástí členité Klabavské pahorkatiny složené převážně z ordovických zvrásněných břidlic s křemenci. Na vrch 28 m vysoké vyhlídky vede 142 schodů. Samotná vyhlídka je pak ve výšce 600 metrů.

Vyhlídka stojí na místě, kde už rozhledna (Krásná vyhlídka)  stála v roce 1895. Tenkrát 25 metrů vysoká, šestipatrová a dřevěná vyhlídka vydržela jenom 14 let a pak se musela kvůli hníjícímu dřevu odstranit.

Na rozhlednu vede modrá turistická značka. K rozhledně můžete šlapat od nádraží z Rokycan nebo dojet autem na záchytné parkoviště, které je pod kopcem. K rozhledně je to od parkoviště asi 1,5 km.

Rozhledna je přístupná nepřetržitě a zdarma

Rozhledna na Kotli u Rokycan

Adresa: 11732 vrch Kotel , 338 42 Kamenný Újezd

foto: Jakub Štěpánek

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *