• Menu
  • Menu

Malajsie 2023 – 5. část – Kuala Lumpur

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Asie » Malajsie » Malajsie 2023 – 5. část – Kuala Lumpur

Autobus do Kuala Lumpur nám odjížděl v 8:30 hod. (200,-Kč) a do Kuala Lumpur dorazil ve 12:30 hod. Grabem (10 MR) jsme se nechali odvézt na místo našeho ubytování – D´majestic Resident Suite. Bylo to nejlepší ubytování, které jsme za celou dobu měli. Za 200,- Kč/osoba/noc jsme měli veliký apartmán, ze kterého byl výhled na Petronas Tower. Ve 20. patře na střeše byl navíc venkovní bazén a posilovna, kterou jsme však kupodivu nevyužili.

Chvíli jsme se slunili u bazénu a pak se vydali na obhlídku města. Došli jsme k Petronas Tower (po cestě jsme se opět zastavili na mini svačinku) a pak pokračovali k Menara Tower, na jejímž úpatí jsme si dali večeři. Přes internet jsem objednala lístky, protože to vyšlo levněji, než kupovat je přímo na místě (220,-Kč). Na věž jsme vyjeli při západu sluníčka a zůstali tam do setmění. Výhled byl odtud úžasný. Když jsme se dostatečně pokochali, vrátili jsme se Grabem na ubytování (15 RM).

Ráno jsme se Grabem (20MR) dostali na vlakové nádraží KL Sentral, kde jsme si dali snídani (10MR) a koupili si lístky na vlak KTM Komuter k psychedelickým hinduistickým jeskyním Batu Caves (11 MR). Vlak jezdí cca každých 30 minut a cesta trvá 30 minut.

V jeskyni, ke které se dá dostat po 272 schodech, je vybudovaný klášter. Všude v okolí je strašně moc holubů a opic. Zůstali jsme tady asi dvě hodiny a pak se vrátili zpátky do Kuala Lumpur. Míše nebylo dobře, tak se s Jančou vrátili Grabem na pokoj a my s Milošem jsme prošli další část města. Nejdřív jsme se vypravili ke King´s Palace – Istana Negara, ale byli jsme zklamaní, protože palác byl zavřený a z venku nebylo nic moc vidět. Snad jen ta cesta k paláci byla zajímavá, protože jsme šli v podstatě džunglí, která byla ve velkém kontrastu ke zbytku velkoměsta.

Dál jsme pokračovali na Merdeka Square, k mešitě Masjid Negara a k River of Life. Zpátky na hotel jsme jeli Grabem a dali si relax u bazénu. Na večeři jsme šli už opět všichni na Alor Street, kde byla spousta hospod, ale přišlo nám to docela drahé. My jsme si nakonec dali sotay špízy, ale nebo to nic moc v porovnání s jídlem, které jsme do té doby ochutnali (26 RM).  Po večeři jsme si u hotelu v 7/11 koupili jídlo na snídani a šli si užívat západ slunce k bazénu.

Ráno jsme strávili u bazénu a po check out v 11 hod. jsme zašli opět na kliniku. V naší ulici jich bylo snad deset, ale některé byly zavřené a někde nebrali karty. Nakonec jsme ale jednu vhodnou našli. Po převazu jsme jeli Grabem (72 MR) na letiště, ale omylem jsme vystoupili na KLIA 1, takže jsme museli ještě bezplatným shuttle busem přejet na KLIA 2. Najedli jsme se výjimečně v McDonald´s a počkali na naše letadlo do Singapuru. Odlétalo v 16:50 hod. a na místě přistávalo v 18 hod. (AirAsia, 700,-Kč).

Museli jsme bezplatným shuttle busem přesunout na T3, odkud jsme do centra jeli vlakem MRT. Lístek se dá platit tak, že při nástup přiložíte platební kartu a při výstupu opět a peníze se odečtou podle toho, jakou vzdálenost jste ujeli. Většinou cesta stála mezi 20  – 50,-Kč. Koupit se dá i nějaká nabíjecí kartička, ale tam je nevratný kredit. Při placení kartou je jen potřeba, aby měl každý svoji kartu.

Vystoupili jsme v Chinatownu a došli k našemu ubytování zamluvenému na dvě noci – River City INN (700,-Kč). Oproti Malajsii nešlo v Singapuru sehnat nic levnějšího. My jsme měli pokojíček pro 4  se sdílenou koupelnou. Hotel byl dobře umístěný a na to přespání nám stačil.

Simona

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *