• Menu
  • Menu

Mallorca 5

 Sant Elm a ostrov  Sa Dragonera

Krásné probuzení s nádherným výhledem na městečko Sant Elm a ostrov  Sa Dragonera nás navnadilo na cestu a už jsme se nemohli dočkat až znovu sejdeme k moři. Bylo opravdu nesnesitelné vedro a náš plán prožít následující dny v horách se začal velmi rychle bortit. Uvidíme, kam nás cesta zavede. Bolest v krku a teplota neustávala a tak těch několik hodin cesty bylo nekonečných. Značení nebylo žádné a tak jsme samozřejmě několikrát zabloudili. Když jsme konečně sešli do městečka Sant Elm, zamířili jsme okamžitě k moři.

cesta do Sant Elm
cesta do Sant Elm

Sant Elm

Bylo teprve dopoledne a tak pláž nebyla zatím narvaná k prasknutí a okolní domy vrhaly příjemný stín. Já se rychle vrhla do moře, abych zchladila rozpálené tělo, ostatní mě rychle následovali. Začali jsme vymýšlet další plán naší cesty. Jelikož mě stále nebylo úplně dobře, bylo snahou vymyslet co nejnenáročnější program. Otevřeli sme turistickou mapu a začali hledat, kam bychom se mohli vydat a kde bychom mohli další noc přespat. Zaujala nás nedaleká zátoka a tak byl cíl jasný.

 Sant Elm
Sant Elm

NP – ostrov Sa Dragonera

Městečko Sant Elm je jedním z nejhezčích míst, která jsme na Mallorce navštívili. Jde o nenápadnou rybářskou vesnici na jihozápadním pobřeží. Městečko láká hlavně k výletům na dohled vzdálený ostrov Sa Dragonera, který se pyšní titulem národní park.

Zátoka  Cala en Basset

Prošli jsme si městečko a já ke své blbosti strávila zbytek dne na sluníčku na pláži. Nemůžu si pomoct, vidím moře a prostě musím. K večeru jsme se začali pomalu přesouvat směrem k nedaleké zátoce Cala en Basset, která se stává oblíbeným útočištěm jachet. Cestou jsme objevili zahozený slunečník a protože slunce stále pálilo, stal se naším neodmyslitelným členem výpravy.

zátoka Cala en basset
zátoka Cala en basset

Cesta k zátoce vedla příjemným borovým hájem okolo staré tajuplné farmy, která jistě ve svých letech slávy bývala oblíbeným místem odpočinku a zajisté i dobré kávy. Ještě se zde dá odbočit k majáku, ale nám se s bagáží nikam nechtělo a tak jsme se přesunuli dolů do zátoky. Průzračná voda, klid a jen pár lidí nás ujistilo v tom, že jsme si vybrali správně. Ve chvíli, kdy jsme se tu ocitli úplně sami, jsme neodolali a znovu jsme se vrhli do vody.

Bivak

Večer jsme se přemístili kousek nad zátoku, kde jsme našli krásný plácek pod borovicemi a znovu rozložili naše karimatky. Po celodenním pobytu u vody se mi samozřejmě udělalo zle a tak jsem se raději nabalila jak na severním pólu, a ještě za světla jsem usnula.

trochu jsem se nabalila :-)
trochu jsem se nabalila 🙂

Jak jsme během následujících dní zjistili, toto místo bylo ke spánku z celé Mallorky úplně nejlepší!

Mallorca následující

Mallorca předcházející

Andy

Ve 12. letech mě rodiče poslali samotnou do Kanady a USA. Poznamenalo mě to a tak jsem asi cestovatel. Hodně jsem od té doby viděla a poznala a hodně ještě poznat chci.Tak uvidíme !

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *