• Menu
  • Menu

Mallorca 6 – Soller

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Evropa » Španělsko » Mallorca 6 – Soller

Soller – spaní u strážné věže

Parádní noc, skvělá snídaně a hurá na koupačku do zátoky. V zátoce parkovalo spoustu jachet a voda lákala. Ale přišla krutá realita, ve vodě bylo mraky medúz a my nevěděli kudy do vody. Z jachet se všichni koupali a medúzy se zdržovaly pouze u břehu. To byl pech. Po delší době jsme našli skulinu a propluli víc do hloubky. Od jachtařů co měli potápěčské brýle jsme zjistili, že zde nám opravdu nic nehrozí.

Za chvíli na nás zamávali místní důchodci ať plaveme blíž, zrovna krmili krásné ryby chipsama a tak jsme se vydali směrem k nim. Krásné ryby, za chvíli nás začaly vábit jak ryby na lahodné krevety, byly dokonalé. Dali jsme se s nima do řeči a vyzvěděli kam si zajít na dobré jídlo. Dostali jsme skvělý tip na restauraci v přístavu (jsou zde 2 podélně a jedna kolmá tak určitě do ní, název si nemohli vzpomenout). Poděkovali jsme a vydali se pomalu zpět do městečka Sant Elm, hledat tu slavnou rybárnu.

Sant Elm – restaurace Vista Mar

Bohužel jsme měli smůlu a vybrali jsme špatně. Sedli jsme si o jeden podnik vedle, jídlo bylo dobré, jen obsluha na nás koukala skrz prst, asi nemají rádi batůžkáře a tak k nám byli trochu arogantní, i tak jsme si to užili byla to restaurace Vista Mar. Takže příště nezbývá než zkusit tu správnou, asi mysleli Restaurante de Na Caragola. Dali jsme si výbornou Paellu s mořskými plody a začali plánovat co dál, přes hory to asi nepůjde.

cesta busem
cesta busem

Soller a pláž Sa Callobra

Naše rozhodnutí padlo na městečko Soller odkud se dá lodí dostat na překrásnou pláž Sa Callobra. Znovu jsme tedy usedli do autobusu a vyrazili směr Andtrax, odtud do La Paloma a pak chytit předposlední bus do Sollera. Trochu se nám cesta zkomplikovala cestou do La Paloma se nám rozbil autobus. Nakonec jsme na autobusáku jen taktak doběhli už ujíždějící autobus a přemluvili řidiče aby nás vzal, byl sice dost nepříjemný ale nakonec povolil. Do Sollera se projíždí tunelem a najednou se člověk ocitne v klidné zátoce. Naše první dojmy byly hodně smíšené, městečko se nám vůbec nelíbilo, zátoka je uzavřená a voda není nijak vábná, zato zbytek pobřeží stojí za to, takže zvolit toto město jako výchozí bod je celkem strategické.  Vyrazili jsme do infocentra, které sice bylo zavřené ale venkovní nápisy hlásali, že lod do Sa Calobra na osobu vychází na 40 EUR, to nás dost zaskočilo a znovu narušilo náš plán. Šli jsme se zchladit do vody a pak začali znovu vymýšlet, kde dnes přespíme.

Soller
Soller

Útes Jumeirah Port Soller

Upoutal nás nedaleký maják a tak jsme zase začali pomalu stoupat vzhůru. Znovu jsme zabloudili, protože nás mapa vedla skrz 4.hvězdičkový hotel Sentido Porto Soller, ale nedalo se to projít a tak jsme se museli vracet a celé to obejít okolo nově postaveného resortu nad dech beroucím  útesem Jumeirah Port Soller hotel &Spa. Cesta byla dlouhá a vedla nás krásným starým olivovým sadem až nás nenápadnou skulinou v plotě dovedla  ke staré věži, nebyl to vlastně maják.

spaní u strážné věže
spaní u strážné věže

Maják a pohoří Serra de Tramuntana

Maják se tyčil na protější straně zátoky. Výhled byl úžasný na jedné straně útesy a divoké moře a na druhé straně majestátné pohoří Serra de Tramuntana, zase jsme si vybrali opravdu nádherné místo na spaní. Nádherné bylo, ale noc byla krutá, foukal vítr a pro změnu nás žralo komáři a male mušky, nedalo se před nimi schovat a do rána jsme byli úplně pokousaní. Aby toho nebylo málo celou noc sem doléhala diskotéka…

cestopis následující

cestopis předcházející

 

Andy

Ve 12. letech mě rodiče poslali samotnou do Kanady a USA. Poznamenalo mě to a tak jsem asi cestovatel. Hodně jsem od té doby viděla a poznala a hodně ještě poznat chci.Tak uvidíme !

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *