• Menu
  • Menu

Máme psa 1 – MAS

Domů » Cestování se psem » Máme psa 1 – MAS

Happy Birthday!

Můj letošní narozeninový dárek je opravdu neobvyklý! Je to pes a jmenuje se DOCTOR.

Nebyl  to okamžitý nápad, ale v myšlenkách uzrával mnoho měsíců, možná i let.  Mít psa je obrovská zodpovědnost a tak nejdříve bylo nutné vybrat rasu, která nám bude vyhovovat. Volba padla na MAS /miniature american sherped/. Proč zrovna tenhle malý australák? Chtěly jsme pejska, který bude velký tak akorát, pejska který bude aktivní a bude i dobrý cestovatel. Holka nebo kluk, asi jsme měly mít holku, ale nakonec máme kluka. Chtěly jsme pejska hnědého a tak nakonec máme bílo-strakatého s uhrančivýma modrýma očima.  Doctor se narodil 2.7.2021 v  Horní Libchavě. První návštěva, kdy jsme si ho pochovaly, to mu byl necelý měsíc. Na fotkách jsme ho viděly od úplného začátku. Láska na první pohled!  Druhá návštěva byla taková úřední, při kontrole očí, tady byl Doctor vzorný malý pacient.

Doctor- rasa MAS ještě u maminky

První 2 měsíce

Za pár dní mu budou 2 měsíce a tak už se těšíme! U maminky a sourozenců bylo Doctorovi určitě skvěle.  Myslíme ale, že se mu u nás bude líbit a že budeme parťáci.

Doctor už je doma

Místo, kde bude pejsek mít svůj kout jsme vyřešily. To nebylo úplně jednoduché, musely jsme se pustit do složitější úprav i bourání. Ještě, že jsme sehnaly šikovné řemeslníky, kteří hned nastoupili. Měly jsme  čas se trochu na toho našeho nového obyvatele rodinného domu připravit. Máme  pelíšek,  klec na převoz i na nutné pochůzky /klec je na doporučení chovatelky, podložku,  misky na žrádlo i vodu, krmivo i pamlsky jsou objednané /zatím na doporučení chovatelky/. Při úklidu jsme našly několik plyšáků, ty se také budou hodit. Máme dům i zahradu, za domem les.

Doctor- rasa MAS

Je úterý 24. 8. a Sárka s Jéňou přivážejí  ten náš poklad. VÍTEJ DOCTORE! Tak a od teď už bude vše jinak. Máme mimiňáka a tak se musíme snažit. Já hned druhý den odjíždím na celý týden na výstavu do Teplic a tak vše je na Sárce!

Doctor- rasa MAS

První týden až na nevyspání, jen pár loužiček a dva bobky doma, dobrý! Doctor je vzorný, myslím. Sárka  je taky vzorná, vyřízená  a nevyspalá. Umíme první povely: sedni, místo, lehni. Co nám moc nejde je NEKOUSEJ. Několikrát za den ho chytne rapl a hryže jak o život. Gauč jsme zatím uhájily, i když je to těžké, je to hřejivá plyšová koule a tak by bylo fajn ji mít na zádech nebo v objetí /né, musíme být přísné/.  Zahrada zatím odolává, jen vysoké trávy ve vchodu nyní slouží jako malá džungle, kde se dá schovat. Trávy, listy a rostliny ho zajímají opravdu hodně. Je vidět, že se dostal do rodiny zahradních architektů a zahradníků.  Týden s Doctorem uběhl rychle, dnes jsme jely k doktorovi opravdovému, od večera divně dýchá. Naštěstí je to „jen“ nastydnutí. Máme kašel a tak dnes už jen v teplíčku.

Doctor- rasa MAS
Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *