• Menu
  • Menu

Máme psa 2 – štěně

Domů » Cestování se psem » Máme psa 2 – štěně

Psinkový kašel a průjem

Druhý týden, co  s námi náš pejsek Doctor žije, byl opravdu výživný. Máme doma miminko a to nemocné. Začalo to kýcháním, škytáním a kašlem. Je 30. srpna a  tak poprvé vyrážíme s Doctorem k doktorovi. Má psinkový kašel. Být v klidu a nechodit ven, tak zní ortel. Dost těžké, když venku svítí slunce a pejsek je jak z divokých vajec. Za další dva dny se přidává průjem a to pořádnej. Noc první, druhá i další … je  velmi neklidná. Každých 20 minut nutkání . Ráno znovu veterina, pejsek  je ze všeho unavený /a my také/. Znova injekce i antibiotika , ve stolici je i krev, konzerva na dietu, prášky. Průjem trvá 5 dní, střídáme  se doma, znova veterina. Na injekce už si zvyká, na veterině poprvé ochutnává piškotek za odměnu, mňam to je dobrota! Za těch necelých 14 dní dostal Doctor asi 9 injekcí, antibiotika /je statečnej, ale trochu hodně na jednoho malýho hafíka/.

Doctor, je prostě mimiňák a je  v rámci možností  hodný. Důležité je, že pije, stále má chuť k jídlu,  energie moc nemá a hodně spí. 5. den konečně měníme stravu, dáváme rozvařenou rýži s kousíčky vařeného kuřecího. A tak hlídáme konzistenci hovínek, zatím ble a i s krví. Trochu musí člověk zapojit rozum, vždyť i dětem se na dietu dává rýže. Za den se situace zlepšuje. Dáváme jídlo 5x denně. Průjem máme snad už za sebou a teď budeme několik dní ještě dietovat a pak zase přejdeme na stravu před nemocí /granule a konzerva/. Konečně začínají být hovínka pevnější. Energie se vrací a na zahradě je pejsem jak z divokých vajec. Mít zahradu je dar a se štěnětem obzvlášť!

štěně Doctor

Doctor váží 3 kila a jeho chuť k jídlu je neuvěřitelná. Teď po nemoci dohání ztrátu, tak se není co divit. Vše je veselejší, Doctor zvládá nové povely. Dej pac, druhou pac, …nesmíš , to nám moc nejde a asi jediné, co je někdy mazec je záchvaty hryzání do všeho, včetně našich rukou, nohou, šatů….A někdy to sakramentsky bolí!. Někdy stačí ho chvíli odreagovat nějakou  hračkou  do které se může zakousnout, ale ruce jsou ruce. Domluva nezabírá, když ho chytí rapl,  tak pořádnej. Když už jsme bezradné, Sára zaštěká a je na chvíli pokoj.

štěně Doctor

 

Myslím, že pejsek někdy moc dobře ví, když je pokáraný, někdy se naštve a jde si někam lehnout. Když spí tak je k zulíbání.

štěně Doctor

Na zahradě i doma sežere, co mu do cesty přijde, mravence, pavučiny, listy, větvičky a rostliny. Uhlídat ho není žádná sranda.  Moje kožené sandále mu učarovaly. Co se týče spánku, vše narušené nemocí, se dává pomalu zase do nějakých pravidelných kolejí. Spát chodíme o půl noci, pak necháme vyčůrat ve 3. 45 a v 5.30. Pak dospáváme  skoro do 7 hodin.  Za poslední dny byla doma jedna loužička a to je myslím  úspěch. Nepřechvalme ale Doctora! Většinou se vyčůrá a pak spinká. Přes den spí také ještě několikrát.

štěně Doctor

Dnes dobíráme poslední  antibiotika, ve středu jdeme na dvakrát odloženou injekci a pak už bude vše tak jak má být. My už se nemůžeme dočkat   na pořádné vycházky a výlety! Vždyť je babí léto.

štěně Doctor

 

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *