• Menu
  • Menu

Máme psa 7 – Trudník

Domů » Cestování se psem » Máme psa 7 – Trudník

Leden

Tak už nám táhne na sedmý měsíc, vážíme 10,5 kila. Přežili jsme vánoce i Silvestra /ty petardy a ohňostroje  nám zní ještě v uších…Bohužel/. Lednová procházka do krásného srubu  nedaleko od domova  se nečekaně protáhla dlouho do noci a tak Doctor  zažil koncert na tahací harmoniku a zpěv, tanec  i  popíjení domácího červeného vína. Domů jsme šly /prý/až v půl druhé ráno/ a nevím zda jsme trefily domů samy nebo nás vedl Doctor. To víno bylo opravdu dobré, ale asi ho bylo dost!

Místo u řeky Radotín

Je 4. ledna a Sárka má zkoušku ve škole a protože nemáme „hlídání“ tak bere Doctora s sebou. Zkoušku úspěšně zvládla a Doctorovi se ve škole taky moc líbilo.

V sobotu jsme pozvané na oslavu narozenin a tak hlídání máme zajištěno u Evy s přítelem. Změnu prostředí i nové kamarády zvládl velmi dobře. V noci ho bereme domů.

Doctor

Měníme také večerní zaběhlý postup, kdy jsme ho ještě ve 22.30 budili na čůrání. Teď už ho dáváme vyčůrat po večerním jídle ve 20 hodin a on vydrží až do 7.30 ráno. Úžasné!

Každý den jdeme na procházku do lesa, kde je  puštěný na volno. Učíme ho, aby na zavolání přišel k nám a to se docela daří /no až na pár výjimek/.

Doctor

Doctor už umí docela dobře prodávat dámské oblečení v obchodě, kam chodíme někdy pomáhat naší Ajce. Má hodně obdivovatelů, nejvíce asi paní řidičku ze Zásilkovny. Ajka ho bere vždy na nedaleké psí hřiště a to on miluje. Jen kdyby nepřišel vždy tak zabahněný!

Za leden jsme ho musely /opravdu/ 3 x vykoupat ve vaně. Koupání snáší docela dobře. Následné fénování bere statečně.  Spotřebiče, které vydávají zvuk nemá v oblibě, ale zvyká si. I náš ruční vysavač začíná ignorovat.

Od 10. Ledna je mi docela mizerně a 12. ledna mám potvrzený Omicron, následuje i Sárka a zda ho prodělal i Doctor nevíme, ale dost náročné to bylo. Ještě, že máme u domu zahradu, kam ho můžeme vypustit. Procházky jsme omezily, ale vždy jsme se některá zmátořila a na krátkou prochajdu ho vzaly.

O víkendu nás pak zachránila Ajka, která  /na rozdíl od nás byla negativní/ si psa vzala nejen na výlet, ale i na spaní domů a my se mohly v klidu léčit. Je konec  ledna, my už jsme zdravé.

Ajka na výletě s Doctorem

Doctor miluje  jídlo v jakémkoliv množství i skupenství. Nepohrdne ani jablkem, mangem, avokádem, těstovinami, rýží, tvarohem a jogurtem v kelímku, ochutná cokoliv. Miluje procházky v lese, u vody, ve městě a začíná být opravdový parťák!

v Černošicích u Jezu

Trudník psí

Na začátku ledna jsme museli k veterináři, Doctor  si vykusovat pacičku,  objevily  jsme  červený flek. Bylo vidět, že ho to hodně trápí a svědí.  Na veterině mu udělali stěr a my se dozvěděli nepěknou diagnózu, že má Trudníka /Demodikóza/. Paní doktorka mi pak v mikroskoupu toho hajzla trudníkovýho ukázala a ne jednoho/. Trudníci jsou dlouzí okolo 0,2-0,3mm. Mají doutníkovitý tvar a mají čtyři páry končetin. Usídlují se v mazových váčcích chlupů, kde se dost rychle množí a v jednom váčku jich může být velké množstžví.. Dostali jsme prášek zatím na měsíc a dozvěděli se, že tuhle nemoc přenáší matka a pro ostatní psi  je nepřenosná. Zdá se, že po 14 dnech je situace lepší a že na vykousaném místě začaly růst chloupky . Na kontrolu jdeme po 4. týdnech a rozhodne se o další léčbě a postupu.

Trudník psí

Je únor a my vyšlapujeme pravou tlapkou do osmého měsíce.

Doctor

 

 

 

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.