• Menu
  • Menu

Omicron s Doctorem

Domů » Cestování se psem » Omicron s Doctorem

Covid se psem

Je začátek ledna 2022, plánujeme nějaké pěkné hory s Doctorem. 8. Ledna se v noci praštím do hlavy o kliku do spánku. Tak to budu asi praštěná, pane jo! Rána je nateklá, ale jinak nic dramatického. O den později mě bolí celá levá půlka hlavy, krk a rameno. To je divné, dělám si doma antigenní test, ten je NEGATIVNÍ ! Bolest se stupňuje a tak se vydám k lékaři. Mám vysoký tlak a posílají mě na rentgen hlavy. Výsledek bude až ráno, na pracovišti není prý  odborný lékař.

Covid se psem

A je to tady!

Hlava bolí jako čert a krk a rameno taky. Lékařka mi dala nějaké prášky na bolest /Aulin/ a tak si na noc raději jeden dám. Ráno jsem malátná a unavená. Nezdá se mi to, dělám si znovu antigenní test. Jdu se psem na zahradu, je mi zima. Když se vrátím, mrknu na test. Cože?

Pozitivní

2 čárky! Nějak tomu nevěřím a čekám až dorazí domů Sárka. Mami jsi POZITIVNÍ! A sakra!

Covid s Doctorem

Omicron?

Volám do ordinace, kde mi sdělují, že rentgen hlavy je ok! Já jim oznamuji, že jsem pozitivní a mám COVID! Dostávám doporučenku na PCR test, objednávám se hned. Zvláštní, já už si myslela několikrát během pandemie, že mám covid a vždy to byl planý poplach, a teď ho MÁM OPRAVDU!.

V noci špatně spím, hlava třeští, bolí mě celá levá strana a bolí mě klouby jak při chřipce. Mám  zvýšenou teplotu a tlačí mě za očima. Není to ale nic dramatického. Sáře začíná být také mizerně, ta má rýmu a bolí ji v krku.

Covid s Doctorem

Pijeme litry bylinkového čaje se zázvorem, medem a citrónem.  Sára dělá ještě silný hovězí vývar a uvaří skvělou vietnamskou polévku PHO. Chvílemi je lépe a pak zase únava, zimnice. Sárka šla na test bez doporučení, nechtěla na nic čekat, a je také POZITIVNÍ!

Zdá se, že i Doctor kýchá! Drží s námi basu a také dost spí. Chvílemi se mi zdají divoké sny. Doctor už je s námi třetí den doma a tak se balím do teplého a jdu s ním na chvíli do lesa, který máme za domem. Je štěstím bez sebe, lítá jak pominutej.

Covid s Doctorem

Procházka mě úplně odrovnala a tak už nedokáži do večera vstát z gauče. Doctor naštěstí také ne. Sárce je hůře a tak jde brzy spát. Také tvrdě usínám, pak se vzbudím a nejde mi usnout. A to pořád dokola. Je další ráno /čtvrtý den/ je mi celkem dobře až do chvíle než zakašlu. To je teda zvuk, zní to jak tuberáckej kašel. Bolí to!. Beru si něco na kašel a ležím. Dnes jde s Doctorem chvíli Sárka, i když jí je taky mizerně. Kašlu naštěstí jen v dlouhých intervalech, ztrácím hlas.

Další den už nemáme sílu s Doctorem jít, obě ležíme. Sárka má pořádnou rýmu, ledové ruce, bolest hlavy a krku.

Já jsem unavená a když zrovna nekašlu, tak je mi celkem dobře.

Covid s Doctorem

Je pátek, Ajka s námi nebydlí a pokud jí nebude blbě, vezme si v sobotu na víkend Doctora!. Sobota ráno, Ajka píše , že je negativní! Balíme Doctorovi  věci, které dáme za dveře a Doctora vypouštíme na zahradu, kde si ho Ajka bere. V sobotu si dělají výlet do Jizerských hor a další den jedou na návštěvu za Ziggym. Moc nám to pomohlo ty 2 dny, odpočívaly jsme a Doctor si to náramně užil! Přijel špinavej jako prase, ale šťastnej! V pondělí ráno jsme ho musely vykoupat!

Ajka na výletě s Doctorem

Je týden po mých prvních příznacích. Je mi lépe, ještě ne dobře. Sárka jde s Doctorem chvíli ven a pak zase ležíme. V úterý jdu ven já a mám pocit, že už bude dobře. Je 19.11. 2022 je mi už dobře, sem tam zakašlu, odpočívám, když to jde! Já včera ukončila izolaci a Sárka v pátek.

Dnes laboratoře zaznamenaly 32 175 nových případů. Přeji Vám všem ať to vše  překonáte s lehkým průběhem, jako my! Možná i díky neandrtálcům!

Před těžkým covidem chrání gen zděděný po neandrtálcích

Dnes čtu na serveru Novinky.cz : Zda bude mít nakažený těžký průběh covidu-19 ovlivňuje řada faktorů včetně dalších chorob. Zda bude člověk po nakažení koronavirem trpět těžším nebo lehčím průběhem onemocnění, ovlivňují i geny. Už dřívější studie zjistily, že někteří jedinci převážně evropského původu nesoucí určitou část DNA mají o 20 procent nižší riziko těžkého průběhu covidu-19. Vědci zjistili, že to ovlivňuje úsek DNA s geny kódujícími imunitní systém OAS1/2/3. U lidí s haplotypem zajišťujícím menší riziko vážného průběhu má celý tento segment DNA v chromozomálním regionu 12q24.13 asi 75 kilobází pocházejících od neandrtálců.

 

 

 

 

 

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.