• Menu
  • Menu

Mariánský podzim

Folklorní festival se v Mariánských Lázních poprvé uskutečnil v roce 2004 jako nenápadná akce souboru Marjánek. Od té doby uplynulo již více jak deset a z akce se stala událost, která vždy třetí víkend v září rozzáří celé město a do ulic vyláká stovky diváků.

Kolonáda Mariánské Lázně

Na festival jsou zvány soubory z České republiky i ze zahraničí. Vystoupení probíhají v divadle, na Kolonádě, v pavilonech některých pramenů a na známých místech města. Součástí festivalu je samozřejmě i průvod městem.

Mariánský podzim

I ten letošní se náramně vydařil! Všudypřítomná muzika a tanec, radost, nádherné kroje účinkujících, stánky s dobrotami i rukodělnými výrobky. Kolonáda, zpívající fontána i park tu po celý víkend dokreslovaly úžasnou atmosféru folklorního festivalu a blížícího se podzimu v lázeňském městě Mariánské Lázně.

Mariánské léto skhoop.cz

 

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *