• Menu
  • Menu

Matějská pouť 2024  – 24. 2. do 14. 4. 2024

Domů » Všechny destinace » Česká republika » Praha - hlavní město » Matějská pouť 2024  – 24. 2. do 14. 4. 2024

Velikonoční Matějská

Na Matějskou pouť jsme se vydali na Velikonoční pondělí. Proč neoslavit narozeniny právě tady? Kolem 11 hodiny jsme do areálu vstupovali téměř sami. Ochutnali jsme cukrovou vatu, zmrzku, točené pivo, skvělou klobásu s křenem /moc dobrá/, langoše, kávičku, prosecco, jahůdky v čokoládě…

Matějská pouť

Zastříleli jsme si  na papírové růže v maringotkách, největší pecka je stará  česká střelnice s pohyblivými kovovými figurami, zkusili  jsme šipky i automaty na plyšáky. Svezli se na autíčkách, profičeli jsme horskou dráhou, byli ve strašidelném domě i v kině. Po třech hodinách  nám  to stačilo, utratili jsme spousty peněz a vlastně si to tady moc hezky užili. Lidí bylo najednou více než dost a tak v nejlepším je skončit a zase třeba příště!.

Matějská pouť

Pouť letos nabízí přes sto atrakcí, včetně novinek. Mezi ty patří 65 metrů vysoký Airborne, největší kolotoč svého druhu v Evropě, s lavicí otáčející se na kyvadle do všech směrů. Všechny generace si užijí čtyřpatrový zámek plný legrace Après-Ski Party. Z oblíbených lákadel nechybí 80metrový řetízák Around The World XXL, horská dráha Super Mouse nebo Joker extrem. A nové obří kolo, s uzavřenými a vyhřívanými kabinami.

Matějská pouť

V celém areálu bude rozmístěn stánkový prodej s různým sortimentem zboží. Nebudou chybět hračky, kanadské žertíky, bižuterie, textil. Ani milovníci jídla nepřijdou zkrátka. Pro ně budou k dispozici stánky s nejrůznějším občerstvením od orientálních cukrovinek, suchých plodů až po pravá pouťová perníková srdce.

Matějská pouť

Ve všední dny je vstup na Matějskou pouť zdarma, otevřeno 13:00-21:00,
na víkendy a Svátky je třeba zakoupit vstupenku!
VÍKENDY A SVÁTKY OTEVŘENO 10:00-22:00

Průmyslový palác v rekonstrukci

Výstaviště Praha, 170 90 Praha 7 – Holešovice

Před vstupem na Výstaviště  je nemožné si nevšimnout přeměny a rekonstrukce  komplexu Průmyslového paláce z roku 1891. Rekonstrukce Průmyslového paláce pražského Výstaviště je zhruba v polovině. Oproti původnímu plánu se kvůli nečekaným komplikacím rekonstrukce protáhne a prodraží. Stavební práce zde probíhají již druhým rokem a přibližně ještě další dva roky potrvají.

 

 

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *