• Menu
  • Menu

MENORCA – Koňská stezka – duben 2022 – 3.část

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Evropa » Španělsko » Baleárské ostrovy » Menorca » MENORCA – Koňská stezka – duben 2022 – 3.část

Ačkoli Verča večer vypadala, že už neudělá ani jeden krok, přes noc zregenerovala a byla schopná pokračovat. Před námi naštěstí byla nejkratší etapa. Ráno jsme si uvařily na pokoji kaši a kafe a došly si do obchodu nakoupit bagetu, šunku a sýr na oběd.

V 9 hod. jsme vyrazily po kamenité pěšině, která vedla po pobřeží. Pokračovaly jsme chvíli po silnici v Son Parc a pak borovicových hájem. Závěrečná část cesty byla bohužel podél hlavní silnice, což nebylo nic moc. Oběd jsme si daly na pláži v ses Salines – opět nám hodně foukalo, navíc nám místní chlapík sdělil, že tu stěnu, co se o ní opíráme, cca před hodinou natíral. Naštěstí stihla uschnout a my si na zádech nic barevného neodnesly.

Pak už jsme to měly jen 2 km do Fornells, kde jsme se ve 12:30 hod. ubytovaly v Hostal Restaurante S´Algaret (38 EUR na osobu). Stejně jako den předtím byl i tady u hotelu bazén, ale nebylo teplo natolik, aby nás to lákalo do něj vlézt. Odhodily jsme batohy a šly se projít na konec města na útesy k věži Torre de Formells. Fučelo tady pořádně, takže jsme se ani nedivily, že je ve městě několik půjčoven windsurfingů a kitů. Verča měla v úmyslu koupit si nové boty, protože zjistila, že ty její jsou malé a měla z nich puchýře. Jediný obchod, kde jsme boty zahlédly, byl však už zavřený. Stejně tak se nám nepodařilo nakoupit si vodu a jídlo na druhý den – paní ve vyprodané pekárně nám řekla, že bychom musely dojet do jiného města, že tady se obchody otevřou zase až v létě.

Po procházce jsme si daly kávu a cavu u bazénu a relaxovaly. Na večeři jsme zašly do restaurace hned vedle hotelu a celkem brzy šly spát. Za tento den jsme ušly 19 km.

 Ráno se nám přeci jen podařilo nakoupit si vodu, bagetu, šunku a sýr (v podstatě nic jiného jsme celý týden neobědvaly). Snídani jsme si daly v pekárně a před osmou jsme už vyrážely na nejdelší etapu výletu. Celkem jsme ušly 43 km, přičemž Verča to šla celé v sandálech, protože boty už prostě nebyla schopná obout.

Musely jsme se nejdřív vrátit podél silnice do ses Salinas a pak to již přes dlouhou pláž Cala Tirant vzaly na útesy. Došly jsme až k nádherné pláži Cavalleria, sešly po dřevěných schodech a pak pokračovaly na pláž Binimel-La. Tady bylo víc lidí, protože se sem dalo dojet autem. Byla tady poslední možnost na dalších 20 km občerstvit se v hospodě, ale nevyužily jsme toho a daly si oběd z vlastních zásob.

Nejnamáhavější část cesty nás čekala mezi zátokou Cala Calderer a zátokou Ets Alocs. Přes parkoviště u pláže Cala d´Algairens jsme pak pokračovaly do cíle dnešní etapy v Cala Morell. Poslední část cesty byla sice po rovině, ale po valounech, na kterých nás neuvěřitelně bolely nohy. Strašně jsme se těšily na rovný asfalt, i když nás trochu rozveselili oslíci, kteří se pásli u cesty.

Protože v Cala Morell se mi nepodařilo najít žádné ubytování, potřebovaly jsme se dostat do Cuitadelly, což bylo cca 6 km po silnici. Díky bohu nám zastavilo hned třetí auto, které jsme zkusily stopnout. Pán byl moc milý a odvezl nás na kraj města s tím, že on jede jiným směrem. Musely jsme tedy ujít ještě asi 2 km k našemu El Claustre de Ciutadella HOSPEDERIA. Ubytovány jsme byly v klášteře přímo v centru města (25 EUR na osobu). Na večeři jsme si daly tapas a sangria de cava.

 

Simona

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *