• Menu
  • Menu

Mexiko 29 – konec cestopisu

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Jižní Amerika » Mexiko » Mexiko 29 – konec cestopisu

Restaurace San Ángel Inn

Naproti Museo Estudio Diego Rivera y Frida Kahlo byl nápadně krásný dům, před kterým parkovalo plno luxusních vozů, ze kterých vystupovaly krásné Mexičanky a bohatí turisté. Samozřejmě jsme šly zjistit, co je to za zvláštní stavbu, která nám připomínala klášter a zároveň honosnou haciendu. Trochu drze, jak už to mám ve zvyku, jsem po červeném koberci vstoupila do haly, minula ostrahu a šla se porozhlédnout po vánočně vyzdobeném nádvoří slavné restaurace San Ángel Inn.

Restaurante San Angel Inn

Hacienda a její historie

Historie haciendy, která sloužila i jako klášter karmelitánů, začíná již v 17. století. Posledních 50 let je zde restaurace. Jedná se o velice prestižní a jednu z nejdražších restaurací v Mexiku City. Hacienda je obklopena udržovanými zahradami a má vnitřní nádvoří zdobené vánočními hvězdami a dalšími rostlinami. V centrálním prostoru je bublající fontána. Stolečky mají bílé ubrusy a slunečníky. V podloubí, které podpírají kamenné sloupy porostlé břečťanem, jsou další prostory k posezení. Do samotné restaurace jsem si netroufala zajít.

Restaurante San Angel Inn

Prošly jsme skrz tržnici plnou stánků a barevných vánočních stromečků a po již známé trase došly do restaurace, kde se nám vloni moc líbilo a kde jsme se přesně před rokem spřátelily s venezuelským číšníkem. Bylo až neuvěřitelné, že nás poznal a že byl zrovna v práci. Usadil nás ke stejnému stolu, popovídali jsme si, co se za rok událo a nakonec se spolu vyfotili. Náramně jsme si zde s Jankou pochutnaly a vyrazily zpět do našeho Hostal Amigo Suites. Ještě že jsme se najedly venku, protože v naší jídelně na střeše už všechno vyjedli a dokonce i bar byl zavřený.

Dárečky a sbohem Mexiko

Dnes nás čekal odlet domů a ještě jsme chtěly nakoupit pár dárečků a rozloučit se s naším milovaným městem. Zašly jsme před Palacio de Bellas Artes, kde jsme si vlastně dneska poprvé všimly velké jezdecké sochy, na které sedí bývalý prezident Mexika Francisco Madero.

Museo de Arte Popular

Pokračovaly jsme dlážděnými cestami zeleným parkem Alameda s dekorativními fontánami a sochami. Hned na konci parku stojí pěkná budova ze 30. let. Před pár lety ji získali Scientologové a dnes tu mají Instituto Tecnolágico de Dianética neboli Church of Scientology. Zašly jsme do luxusně vybavené prodejny s mexickým nábytkem a řemeslnými výrobky, kde jsme koupily malovanou mísu pro kamaráda Petra. V jednom močí zapáchajícím zákoutí jsme viděly velkou nástěnnou malbu, na které Che Guevara hraje šachy s malým klukem.

Che Guevara hraje šachy

Nedaleké Museo de Arte Popular nás překvapilo zajímavou exhibicí, a to jsme ani nevstoupily dovnitř. Před vchodem stál les z bambusových kůlů s názvem „Bosque urbano“, od výtvarnice jménem Leticia Vieyra, která se zaměřuje na potřebu využívat obnovitelné zdroje a nahradit dřevo. Do samotné budovy jsme jen nahlédly. Probíhala tu zrovna výstava s tématikou smrti: „Kufr na poslední výlet“. Na to jsme vzhledem k okolnostem, opravdu neměly sílu.

Na letiště jsme odjely taxíkem a cestou nás pobavil popelářský vůz, z kterého koukaly nohy. Popeláři si na zadní korbě trochu zdřímli.

na začátek cestopisu

cestopis předcházející den

 

Dana Dajdulka

Více jak 15 let se pro mě stalo cestování drogou. Za tu dobu jsem mimo Evropu navštívila USA, Nový Zéland, Thajsko, Kambodžu, Velikonoční Ostrovy... poslední roky se mou láskou stala Jižní Amerika. Každá další cesta je pro mne nejenom výzvou, ale také uskutečněnými sny poznat místa , které tak dobře znám z knih a cestopisů.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *