• Menu
  • Menu

Mezinárodní letiště Bangkok –BKK

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Asie » Thajsko » Mezinárodní letiště Bangkok –BKK

Suvarnabhumi

Jedno z největších letišť světa, největší v Thajsku , to je letiště Suvarnabhumi.  Nej patří i nejvyšší kontrolní věži na světě (132,2m) a třetí nej na světě je  super obří  terminál. Už ani nespočítám kolikrát jsem na tomto letišti byla. Náš první let do Thajska, na přelomu roku 2004/2005, měl přistání  ještě  na 92 let starém a 5 x menším letišti: Don Muang. Zastávka na Suvarnabhumi byla několikrát  jenom při přestupu, několikrát jsme tady byli  více hodin a těšili se i netěšili  na návrat zpět domů. Suvarnabhumi je pro mě takový přestupní můstek a spojnice mezi Asií a Evropou. Při naší poslední návštěvě  Bangkoku v roce 2014, kdy jsme cestovali měsíc po Barmě a měsíc po Thajsku, jsme na letišti před odletem strávili dlouhých deset hodin. Donutili nás k tomu nepokoje a násilnosti v metropoli Bangkok. Těch deset hodin strávených v příjemných restauracích a barech zase tak strašný nebylo!

Suvarnabhumi - letiště Bangkok
Suvarnabhumi – letiště Bangkok

Moderní letiště

Když sem přiletíte poprvé ohromí vás  obrovské moderní letiště, které navrhl německý architekt Helmut Jahn. Impozantní je i rozloha letiště, která je 3200 ha. Jméno Suvarnabhumi znamená v překladu „ Zlatá země“. Zvolení jména se ujal sám thajský král, Jeho Veličenstvo Pchúmipchon Adunjadét nebo také Ráma IX. . Letiště má také všechny vymoženosti moderní doby. Obchody světoznámých značek, bary a restaurace, dětské koutky, salonky, autopůjčovny, kanceláře zástupců leteckých společností, informační a ubytovací agentury… Letiště bylo otevřeno v roce 2006. Podle původních plánů mělo být Suvarnabhumi dvakrát rozšířeno tak, aby v roce 2026 mohlo přijmout 120 milionů pasažérů a 6, 4 tun nákladu.

Suvarnabhumi - letiště Bangkok
Suvarnabhumi – letiště Bangkok

Novohotel Suvarnabhumi Airport se nachází jen 200 metrů od letištního terminálu.

Cesta z letiště a na letiště

Do centra Bangkoku je to z letiště asi 30 km. Na letiště se dá dostat různými způsoby. Jenom jedinkrát jsme využili autobus, letištní autobusy mají čísla 549 – 559. Další naše cesty byly vždy už jenom taxíkem, který vás sem dopraví odkudkoliv z Bangkoku, většinou za velmi  přijatelnou cenu. Použili jsme oficiální taxi, nemůžete je minout, když vystoupíte z hal, vždy tam je spousty čekajících, kteří jsou rozřazování postupně do přijíždějících taxíků.  Dbejte, aby měl řidič zapnutý taxametr. Dá se použít i speciální vlak SkyTrain, který má 15. minutové intervaly. Mezi terminály  se dá  přesouvat pěšky.

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *