• Menu
  • Menu
Khao Lak - Lam Ru NP

THAJSKO – CESTOPIS 9

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Asie » Thajsko » THAJSKO – CESTOPIS 9

Národní park Khao Lak -Lam Ru

Na motorce  je to z našeho resortu do Národního  parku Khao Lak  – Lam Ru 10 minut.  Kupujeme lístek, pro oba je to za 220 BTH. Jméno  Khao Lak – Lam Ru je pojmenován po dvou vrcholcích Khao Lak a Lam Ru. Park se nachází 115 km severně od Phuketu . Národní park se rozkládá na západním pobřeží Andamanského moře ve čtyřech okresech Kapong, Mueang Phang Nga , Thai Mueang a Takua Pa.

Khao Lak - Lam Ru NP
Khao Lak – Lam Ru NP

NP Khao Lak – Lam Ru , pobřeží na Khao Lak 

Pobřeží kolem Khao Lak, kterou jsme navštívili, je jenom malou částí Národního parku. V parku je pestrá škála flóry a fauny. Mimo lesních velikánů, bambusu  zde jsou kapradiny a orchideje. Ze zvířat pak např. Letucha (létající lemur/ makakové, lasičky, tapíři, černá obří veverka, netopýři a další…dále pak vzácné druhy žab, hadi. Toto píšou v průvodci. My jsme potkali několik ještěrek.

Národním parkem je Khao Lak – Lam Ru  od 30. srpna  1991, kdy se Khao Lak – Lam Ru  stal 66. národním parkem Thajska. Velikost 125 km2, nejvyšší vrchol je vysoký kolem 1060 m. V roce 2004 tsunami způsobila veliké ztráty na Khao Lak. Vzhledem ke své poloze  utrpěla tato oblast nejhorší ztráty s více než 4000 mrtvými. V parku je několik vodopádů. Největší je vodopád Lam Ru, který má 5 úrovní a je zde voda o celý rok. Lam Ru , 30km od Khao Lak přes Kapong, Chong Fah – 10 km od Khao Lak, Hin Land , přístup přes Kapong Top Pling . Pobřežní část parku pak nabízí čistou vodu a písčité pláže. Park vede ze západu na východ a geograficky spojuje dvě  téměř stejné plochy  spojené úzkým pásem džungle.

Khao Lak - Lam Ru NP
Khao Lak – Lam Ru NP

V parku je možné se i ubytovat, je povoleno i kempování.  Ubytování je nutné předem rezervovat Reservations Office, National Park Division, Royal Forest Dept, Chatuchak, Bangkok. Tel: (02) 5780529, 5794842, 5795269.

Naše dvouměsíční cesta po Barmě a Thajsku končí. Balíme, ráno pro nás přijíždí auto, které nás veze na Phuket.  Odtud do Bangkoku. Změnili nám let a tak místo přes Dubaj letíme trochu delší trasou přes Koreu.

Na začátek cestopisu Thajsko

Na začátek cestopisu Barma

cestopis předcházející 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jana Schlitzová
Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *