• Menu
  • Menu

MIKULÁŠSKÉ JÍZDY 2013 aneb po Praze s Ferdinandem

Domů » Všechny destinace » Česká republika » Praha - hlavní město » MIKULÁŠSKÉ JÍZDY 2013 aneb po Praze s Ferdinandem

Tradiční mikulášský parní vlak vás povozí zimní Prahou poslední listopadový víkend. V sobotu 30. listopadu a v neděli 1. prosince vezměte celou rodinu a hlavně děti na Mikulášské jízdy Prahou 2013. Chybět nebude mikulášská nadílka, slavnostní ohňostroj a točená limonáda a pivo Ferdinand.

 

České dráhy a benešovský pivovar Ferdinand spolu s dalšími spojily své profese a společně připravily pro malé i velké zájemce tradiční jízdy parním vlakem s Mikulášem. Vyjíždět se bude oba dva dny z nádraží Praha Braník, kde vás čekají dle jízdního řádu různě dlouhé trasy, které zase budou v Braníku končit. Pro nejmenší jsou připraveny hodinové vyhlídkové vyjížďky, pro starší až tříhodinové poznávací tour po pražských nádražích. Parní vlak potáhne historická parní lokomotiva „Šlechtična“ z roku 1949, která na trasu vyrazí v sobotu i za tmy a vy budete moct obdivovat noční osvětlenou Prahu v romanticky kolíbavém rytmu starých časů. Tato trasa končí pak opět na branickém nádraží, kde se první sobotní část mikulášských výletů uzavře ohňostrojem.

Parní Mikuláš
Parní Mikuláš

Na všech Mikulášských jízdách bude vagon po vagonu navštěvovat Mikuláš se svou družinou a slonem Elfíkem. O doprovodný program se postará rádio Blaník a Pivovar Ferdinand, který si připravil pro cestující nejen dobré točené pivo v zapřaženém bufetovém voze, ale také zajímavý historický program z dob císaře pána v režii benešovského Klubu vojenské historie Carnivora. Pro hodné děti jsou připraveny pamlsky a malé dárečky od Mikuláše, točená limonáda Ferdináda a suvenýry z pivovaru, zlobivější dostanu od čerta uhlí přímo z lokomotivy.

Jízdné pro dospělé osoby je v sobotu stanoveno na 180,- Kč. U večerní jízdy s ohňostrojem na 200,- Kč. V neděli pak na 160,- Kč. Jízdenka pro děti od 6 do 15 let je za poloviční cenu. Místenka je v hodnotě 20,- Kč. Děti do 6 let se přepravují zdarma bez nároku na místo k sezení (místenku). Předprodej jízdenek a místenek je možný od 1. 11. 2013 na Masarykově nádraží (denně od 8:00 do 18:00 hod. – tel.: 972 246 161) nebo na nádraží Praha – Braník (Po – Čt : 7:00 – 16:20, Pá a So: 6:00 – 18:15, Ne a svátky: 6:00 – 14:55 hod. – tel.: 725 859 426).

Více na internetové adrese: parnijizdy.ic.cz

JÍZDNÍ ŘÁD – Odjezdy z Prahy Braníka jsou garantovány, ostatní časové údaje jsou orientační.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *