• Menu
  • Menu

Mirow – Meklenburská jezerní oblast

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Evropa » Německo » Mirow – Meklenburská jezerní oblast

Mirow – zrození anglické královny Sophie Charlotte

V čase, kdy bylo 60 pásů půdy darováno rytířům svatého Johna, Mirow patřilo pod Mecklenburgské držbu (panství). Rytíři svatého Johna  se usadili na ostrově, kde je dnes panské sídlo. V dalších letech rozšířili vlastnictví půdy tak moc, že na konci 15. století jim víceméně patřil celý region. Po třicetileté válce, bylo velitelské sídlo Mirow slíbeno Mecklennburským vévodům. Následující hádka o dědictví, vedla k vytvoření nového vévodství Meckleburg-Strelitz. Mirow bylo rozšířeno o letní sídlo. Bylo zde postaveno panské sídlo, kavalírský dům a nižší panské sídlo. Kostel, který byl zničen požárem v roce 1744, později byl znovu postaven.

Mirow

Sophie Charlotte

 V nižším panském sídle byla narozena princezna Sophie Charlotte, která se ve svých 17 letech vdala za krále Anglie George III. Mirow je jediné německé město, ze kterého se zrodila anglická královna.

Mirow

Mirowe – Meklenburská jezerní oblast

Na jižním břehu jezera Mirow, uprostřed  Meklenburské jezerní oblasti,  leží Mirow ( Mecklenburgische Seenplatte ).

jezero Mirow

Jezero je napojené na jezero Muritz a Havel, které také patří do oblasti systému jezer, kanálů a řek. Také na území Mirow je několik jezer. Mirow bylo prohlášeno za město v roce 1919. K městu Mirow byly  v roce 2004 začleněny obce Diemitz, Fleeth, Granzow, Peetsch a Starsow.

Maklenburská jezerní plošina

Největší jezerní oblast v Evropě /1800 jezer/  leží v Předním Pomořansku, ve spolkové části Mecklenburg-Vorpommern. Na sveru se oblast dotýký severního Baltského moře , na jihu s Brandenburgem a na východě sousedí s Polskem. Mimo jezer je zde spousta řek /Labe, Havel, Odra/ a hustou sítí kanálů. Oblast čítá 3 národní parky a 261 parků přírodních.

Jzerní Mecklenburgská oblast
Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *