• Menu
  • Menu

Mosty a můstky Asie

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Asie » Mosty a můstky Asie

MOSTY

Na druhou stranu se dostanete vždy ,  pokud šikovný konstruktér postaví most přes řeku, zručný tesař, či domorodec vytesá a smontuje  můstek  nebo lávku  přes  potok, říčku, propast  i  údolí.

Teakový-most-U-Bein-Bridge Barma
Teakový-most-U-Bein-Bridge Barma

Bez  těchto vzdušných staveb nenavštívíte jinak přístupná a  zastrčená,  romantická zákoutí naší země, ani místa našich dávných předků, či moderní postavená města. Ladnost křivek těchto  staveb má své kouzlo a  je nedílnou součástí architektury současné i té dávno minulé. Šlapeme po dřevěných, bambusových, betonových  a kovových konstrukcích i torzech let dávno uplynulých i věkem zašlých i po mostech z doby nadčasové a kosmické. Mosty potřebujeme, obdivujeme a máme je rádi. Na mostech jezdí auta, motorky, kola, chodí zde lidé i zvířata . Nad nimi i pod nimi si hrají děti, korzují nebo se tu schovávají  před deštěm a zimou lidé, náhodní i ti bez přístřeší.

Těch příběhů , které by mohly mosty psát! Od  milostných, veselých až po ty, které jsou  tragické, katastrofické,válečné, zničující  ….

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *