• Menu
  • Menu

Motolské koupaliště

koupaliště Motol

Koupaliště Motol

Vysoké teploty, malá vzdálenost a zvědavost nás přivedly na koupaliště do Motola. Mnoho let jezdíme do motolské nemocnice do které spádově patříme, ale na koupališti jsme poprvé.  Koupaliště se nachází přímo pod nemocnicí v ulici Zahradníčkova. Je kolem poledne a parkovat se dá na parkovišti a auta stojí  i podél silnice /i my/ tak snad je to ok. Nad námi se tyčí vysoký komín, který patří k nemocnici.

Platíme vstupné, které je pro dospělé 80 Kč. Hned u vchodu je restaurace odkud je krásný pohled na vodní plochu. Nabízejí zde docela široký široký sortiment jídel a nápojů, pochutnat si můžete i na zmrzlině.

koupaliště Motol

Za restaurací jsou převlékárny, docela jsme zvědavá, to dříve na koupalištích bylo, klučíčí a holčičí a pak kabinky, ke kabinkám se půjčoval klíč a to bylo něco mít svojí kabinku! V maličké  šatně s okny je stůl a křesílka, zrcadlo a popis, co se tady nesmí. Je to milé a nás to docela pobavilo. Pokračujeme ještě se zkoumáním a pokračujeme za šatny směrem ke sprchám a jejda kabinky tady taky jsou /nevíme zda funkční/, normální splachovací záchody i tekoucí voda, dobrý. Sprcha je kousek vedle toalet.  Jediný problém je, že mám co dělat, abych dosáhla na kohoutek a pustila vodu.

koupaliště Motol

Hurá k vodě. Ještě ani nepoložíme ručníky u „hlavní pláže“ a paní nás upozorňuje, že nejsme 2 metry. Cože? Aha zase ten kovid, suneme se kousek dále. Sorry jako! A hurá do vody. Dno je písčité se štěrkem, voda příjemná. Ach!

Po vykoupání ještě na zvědy, u křoví, úplně vpravo je napsaná nudistická pláž, možná tam je, není tam vidět, což je asi fajn /to až příště/. Pokračujeme na druhou stranu kolem koupaliště. Je zde několik travnatých plácků, kde se lidí sluní. Největší vstup je asi v místě, kde jsme byly, jdeme po cestičce zčásti mezi stromy až dozadu. Je zde dřevěné molo a o kus dál schody do vody, ležet se dá na břehu nebo i pod stromy. Jdeme po schodech do vody. Bacha kloužou, držte se zábradlí! Voda je báječná na zaplavání.

Koupaliště nás velmi mile překvapilo a určitě zde nejsme naposledy.

koupaliště Motol

Koupaliště Motol

Koupaliště Motol je přírodní vodní nádrž o rozloze 4.100 m2 s protékající vodou.

Pro děti je zde velmi snadný přístup do vody.
Dále je pro děti k dispozici dětský koutek, trampolína, skluzavka, houpačka a pískoviště.
Dno je písečné a pozvolna se svažuje až k hrázi, kde je největší hloubka asi 3 metry.

Celý areál je zatravněný, skrytý uprostřed vzrostlé zeleně a chráněný před okolním ruchem.

koupaliště Motol

Návštěvníci mohou využívat nudistickou pláž, venkovní sprchy, dámské
a pánské šatny a toalety.
K zapůjčení jsou slunečníky, rozkládací lehátka k odpočinku na slunci a sportovní potřeby.

koupaliště Motol

Vstupné

Dospělí                          80,- Kč
Děti 6-18 let                  50,- Kč
Senioři  od 60 let          50,- Kč
Držitelé průkazu ZTP   40,- Kč
Od 17 hod.  40,- Kč
Permanentka na celou sezónu: 1.500,- Kč
Pivo: 31,- Kč

Doprava

Pokud nejedete autem, je fajn, že ke koupališti se dostanete také busem /168,174, 179,180,184, 347/ nebo tramvají /9,10,16/.

koupaliště Motol
Jana Schlitzová
Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *