• Menu
  • Menu

Muzeum voskových figurín

Domů » Všechny destinace » Česká republika » Jihočeský kraj » Muzeum voskových figurín

Muzeum voskových figurín Český Krumlov.

Kam poslat návštěvníka v Českém Krumlově je opravdu těžké. Pokud máte dostatečný čas  a budete mít štěstí na počasí , tak se můžete toulat historií , procházet krásné zahrady , kochat se vyhlídkami na město, projet se na lodi. Pro trochu  relaxace a zábavy z té všudypřítomné krásy  můžete volit návštěvu  Muzea voskových figurín .

Muzeum voskových figurín Český Krumlo

Muzeum voskových figurín bylo otevřeno pro veřejnost v květnu 2001. Muzeum se nachází pod náměstím v centru města v Kájovské ulici č. p. 68, v renesančním, nově zrekonstruovaném domě. Návštěvník zde může na více než 600 m2  pustit uzdu své fantazii.   Ve sklepních prostorech může obdivovat um středověkých řemesel, nasát atmosféru alchymistické dílny a staré krčmy, navštívit dvory a nejbližší osoby českých králů a císařů jako je Karel IV., Rudolf II. a Franz Josef. V muzeu , můžete pozdravit milého vojáka Švejka , můžete se třeba vyfotografovat s Michaelem Jacksonem , L. Amstrongem. Můžete tiše pohledět na Dalai Lamu , Dalího či Picassa. Prostě  si zde jistě každý najde toho svého oblíbence.

 

Otvírací doba :
denně 9:00 – 20:00 hod.

Vstupné :
Dospělí : 90,- Kč
Děti, studenti, důchodci : 50,- Kč
Rodinné vstupné : 190,- Kč

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *