• Menu
  • Menu

Vracíme se lodí do Sittwe MT 12

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Asie » Myanmar /Barma/ » Vracíme se lodí do Sittwe MT 12

První slušná snídaně v Royal Guest Housu, dnes nám ji uvařil recepční. Už měl těch stížností asi dost. Na stole jsou nudle se zeleninou, džus i káva, tak jak to má být.

Do přístavu v Mrauk – U  s námi jede Caňon , loučení je milé a srdečné. Fajn chlapík! V přístavu nás už nic nepřekvapí,  zpět jedeme stejnou lodí, jenom ten trs banánů na cestu je ještě ubožejší . Tentokrát si nedáváme ani kávu, v hrnkách je vidět na dně několik dalších konzumentů a špína. Loď má dnes také problémy a tak mimo několika neplánovaných zastavení ještě dýcháme benzín a čmoud z motoru.

Jsme v hotelu Nobel – stejný pokoj , jenom o tři patra výše. Zařizujeme s recepčním cestu do Ngapali. Jednu chvíli to dokonce vypadá, že se nám podaří zařídit cestu na NAGA festival. Bohužel radost trvá krátce a celý plán se hroutí na špatné komunikaci, recepční se nevyzná ani v mapě a tak si popletl název s Yangoonem. Vzdáváme to a nakonec kupujeme lístek na loď do přístavu u Tangue– směr Ngapali.

lodí z Mrauk U do Sittwe
lodí z Mrauk U do Sittwe

Sittwe. Je ještě trochu času a tak až do západu slunce si najmeme dva hochy s kolovými rikšami. Jedeme i dost daleko až k majáku v Sittwe. Honza má  problém se do rikši nasoukat a tak sedí trošku „ navrch“. Při větším stoupání Honzův, ač jistě trénovaný, ale velmi útlý Barmánec funí, a já se bojím , že se rikša rozpadne. Maják je vzdálen od centra asi 2 km směrem na jih, na konci Strand road. Místu se zde říká Point. Moc času již nezbývá, Slunce nad Bengálským zálivem a ústím řeky Kaladan , už unaveně mává  na dobrou noc. Místo u majáku je celkem rušné. Je tu i restaurace s občerstvením a tak společně s dalšími sedíme nad skaliskem, pohodlně ponořeni do připravených lehátek a popíjíme čerstvou kokosovou šťávu. Tenhle kokos se teda zrovna moc nepovedl a tak tiše závidíme těm vedle,  průzračné a velmi dobré Myanmarské pivo. Blízko majáku je i pláž se šedivým pískem. Prý se zde dá koupat, ale to jsme neměli čas vyzkoušet.

stařec a moře
stařec a moře

Již za tmy přijíždíme k hotelu, na ulicích začínají plápolat ohýnky a Barmánci si připravují pro sebe a své blízké něco dobrého k večeři. Posedíme chvíli v restauraci v hotelu Nobel a opravdu rychle na kutě, ráno musíme velmi  brzy stávat.

cestopis následující den

cestopis předcházející den

západ Slunce v Sittwe
západ Slunce v Sittwe
Jana Schlitzová
Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

komentářů