• Menu
  • Menu

Na Kocourkách – Zlatá ulička ve Střešovicích

Domů » Všechny destinace » Česká republika » Praha - hlavní město » Na Kocourkách – Zlatá ulička ve Střešovicích

Mezi vilami v Praze Střešovicích

Naše jarní procházka začíná v kouzelné  čtvrti nedaleko  tramvajových zastávek Ořechovka a Baterie ve starých Střešovičkách  na úbočí střešovického hřbetu v Praze 6 – Střešovicích.

Na Kocourkách Praha 6

Ulice Na Kocourkách

Tady v kopci najdeme půvabné uličky  s maličkými domky přisazenými k pískovcovým  skalám. Původní dělnická kolonie tady vznikla v 19. století. Jdeme po cestě vyskládaných dlážděním (kočičími hlavami).

Nejstarší dům stojí  na rohu uličky Na Kocourkách.  Jako viniční usedlost byl postaven v 17. století a stál zde osamocen až do konce 18.  století .

Na Kocourkách Praha 6

Kocourka je bývalá usedlost v Praze 6-Střešovicích. Je po ní pojmenovaná ulice Na Kocourkách a celá jižní stráň za Velkým Břevnovem až k zaniklé usedlosti Andělka. Mezi architektonicky nejcennější stavby starých Střešoviček patří hned tři domy v ulici Na Kocourkách, kromě viničního domu také ty s číslem popisným 48 a 99, dále pak domy číslo 40 a 966 v ulici Ve Střešovičkách a městský dům 155 v ulici Pod Andělkou.

Tato oblast Střešovic je natolik významná, že se v roce 2004 stala památkovou zónou.

Na Kocourkách Praha 6
Sára Schlitzová

Jsem studentkou Zahradní a krajinné architektury na ČZU v Praze. Za cestovatelku a dobrodruha se považuji již od chvíle, kdy mě starší sestra na půli cesty poslala samotnou do školky. Kromě cestování a fotografování (amatérské), ráda trávím čas s přáteli. Od malička se věnuji sportům a hře na housle. Taky ráda vyrazím za kulturou (divadlo, výstavy, kino).

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *