• Menu
  • Menu

Čemeřicová neděle ve Ctěnicích

Domů » Všechny destinace » Česká republika » Praha - hlavní město » Čemeřicová neděle ve Ctěnicích

 

V neděli se v zámeckém zahradnictví Ctěnice v pražské Vinoři konal každoročně pořádaný prodej vybraných čemeřic od předních šlechtitelů z USA, Francie, Belgie a Holandska. Bylo na výběr z několikaset kousků. Již před 10h ráno, kdy akce začínala, stálo před zavřenými vraty zahradnictví desítky nadšenců. Hned při vstupu nás vítal Ondřej Fous ve svém zahradnickém mundúru a zasvětil nás do nabídky sortimentu. V prvních 20 minutách zmizela snad polovina vystavených krasavic. Bílé, žluté, růžové, purpurové, tečkované, žilkované, sasankokvěté, poloplané, velkokvěté,… Prostě mnoho různých druhů, které stojí za to alespoň vidět.

Já nakonec také neodcházím s prázdnou a k zakoupeným čemeřicím a ladoňkám si kupuji ještě několik zahraničních publikací.

Ke každé zakoupené rostlině dostanete i hnojivo – rohovinu, která svým postupným uvolňováním živin a distribuci fosforu, čemeřicím velmi svědčí.

I když už nebude takový výběr, pro toho kdo by měl o čemeřice zájem, akce proběhne ještě v neděli 12.3.2023.

Sára Schlitzová

Jsem studentkou Zahradní a krajinné architektury na ČZU v Praze. Za cestovatelku a dobrodruha se považuji již od chvíle, kdy mě starší sestra na půli cesty poslala samotnou do školky. Kromě cestování a fotografování (amatérské), ráda trávím čas s přáteli. Od malička se věnuji sportům a hře na housle. Taky ráda vyrazím za kulturou (divadlo, výstavy, kino).

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *