• Menu
  • Menu

Francie – Narbonne Plage

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Evropa » Francie » Francie – Narbonne Plage

Letovisko v Jižní Francii

Toto krásné letovisko  se nachází na jižním pobřeží  Francie v departmentu Aude,  v regionu Languedoc – Roussillion,  na pobřeží  Středozemního moře. Trávila jsem zde týden u kamarádky, která má  v Narbonne Plage domeček.. Bydlí  v kouzelné vilové zástavbě, všude kolem jsou nízké domky  s kvetoucími  zahradami.  K moři  to je  od  ní  asi 5 minut chůze a tak každodenní východy slunce s ranním koupáním  jsou báječné, k tomu  ranní úklid pláží obrovským strojem, osamělí běžci a rybáři. Několik osob tady vždy nocovalo a ráno se sbalili, ležení uklidili. Cestou zastávka v malé pekárničce, čertsvý  kroasan a bagetka k snídani  vždy potěší.

Narbonne Plage

Celé letovisko se pyšní dlouhými písčitými plážemi / délka 5 km a šíře až 100 metrů/, na pobřeží jsou malé restaurace a kavárny, kde je možné ochutnat rybí speciality. V hlavní části  je možné použít sprchy a toalety. Podél pláže vede  cesta , používaná i jako cyklostezka.

Některé části pláží jsou skoro divoké bez zázemí  a pokud není víkend a vedro , místa je tu vždy dost.

Pláž má status modré vlajky od roku 1986.

Narbonne Plage

Nudistickou pláž /Plage naturist de Fleury/ jsme objevily  cestou  na zdejší  raritu Gouffre de l’Oeil Doux, kam jsme se vydaly na kole. Pláž se nachází v místech za  přírodním jezírkem , kde se cvičí kaiting.  Je tu několik autokempů  a také škola surfování a plachtění.

KIting Narbonne Plage

Celé okolí  písčitých pláží je vhodné pro různé sportovní vyžití. Pozvolné vstupy do vody jsou vhodné i pro děti.

Nudistická pláž

Narbonne Plage se nachází v přírodním parku Narbonnaise a  okolní příroda i pláže  kolem jsou chráněné. Turismus se v této oblasti rozvíjí od začátku 20 století. Oblast Aude, v níž Narbonne Plage leží, je známá výrobou medu a pěstováním vína.

škola plachtění a surfu Narbonne Plage

Co se týče teploty vody ve Středozemním moři,  v období srpna, kdy venkovní teploty přesahovaly  30 stupňů , byla teplota vody  kolem 21 stupňů ideální !

Na hlavní promenádě je  zábavní park Pirat Park , tady se konají trhy, prodávají zde čerstvou zeleninu a ovoce, rukodělné výrobky i oblečení. V restauraci určitě ochutnáme mořské plody, mušle a další delikatesy.

Narbonne Plage

Narbonne-Plage je také známý pro svůj velký přístav označující severovýchodní konec letoviska s Saint-Pierre-la-Mer. S kapacitou 600 míst byl postaven v letech 1981 až 1986 a od roku 2001 také získal označení „Clean Ports“.

přístav

Letovisko se nachází asi 100 km severně  od španělských hranic.

Narbonne

Městečko  Narbonne se rozkládá  v regionu Languedoc-Roussillon. Narbonne protíná Canal de la Robine zapsaný v seznamu světového dědictví lidstva UNESCO. Město je středem přírodní rezervace Narbonne a Středomoří. V blízkosti se nachází spousta přírodních jevů pro milovníky kuriozit a fotografování. Také opatství Sainte-Marie de Frontfroide či jiné drobné sakrální stavby. Obec založená Římany ve druhém století před Kristem byla jedna z nejstarších v Galii. Dodnes se v centru nacházejí upomínky této velkolepé epizody století (Cathédrale Saint-Just-et-Saint-Pasteur, arcibiskupové palác, zbytky Via Domitia … ). Centrum regionu Languedoc, odkud pochází okolo sedmdesáti procent produkce francouzských vín leží pouze několik kilometrů od známé písčité pláže Narbonne-Plage.

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *