• Menu
  • Menu

Francie – vinařství Château l’Hospitalet

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Evropa » Francie » Francie – vinařství Château l’Hospitalet

Vinařská návštěva v   biodynamicky obdělávané vinici

Při naší dovolené v oblasti Narbonne, v krásném  letovisku v Jižní Francii, jsme nemohly vynechat návštěvu jedné z překrásných vinic nedaleko Narbonne Plage, na jižním pobřeží  Francie v departmentu Aude,  v regionu Languedoc – Roussillion,  na pobřeží  Středozemního moře.

vinařství Château l’Hospitalet

Château l’Hospitale

Chateau  se nachází uprostřed vinic, je zde i krásná zahrada, hotel, butioque i bazén. Vyrazily jsme dost pozdě a tak stihly ještě ochutnat a poté zakoupit několik lahví skvělého vína.

vinařství Château l’Hospitalet

Domaine de l’Hospitalet  se nachází na okcitánském pobřeží, jen pár minut od Narbonne. Vinařský pozemek o rozloze 1000 hektarů křovinatých porostů a chráněných středomořských lesů a 82 hektarů vinné révy v srdci chráněné přírodní oblasti: masiv Clape.  Masiv je uveden jako citlivá přírodní oblast a je součástí sítě Natura 2000, což je označení umožňující ochranu jedinečné lokality s výjimečnou faunou a flórou. Château l’Hospitalet, průkopník v designu biodynamicky pěstovaného vína, je mimořádným vinařským sídlem.

 

Majitel Gérard Bertrand se vždy staral o zachování životního prostředí. Pro svůj majetek se chce o půdu starat, ne ji vykořisťovat. V biodynamice tak našel mnohem více než kultivační metodu: životní filozofii. Tento syn vinaře odmala objevoval radosti ze sklizně a práce na vinici. Dokázal se tak lépe než kdokoli jiný naučit, že vinná réva je odrazem svého prostředí a že pokud chcete získat skvělé víno, je nezbytné pečovat o půdu.

vinařství Château l’Hospitalet

Biodynamika je touha po návratu k přirozenému způsobu pěstování, který je ještě pokročilejší než ekologické zemědělství.

.Ideální místo pro přiblížení se přírodě, Domaine de l’Hospitalet, se svým výjimečným prostředím a středomořským klimatem, je jednou z nejkrásnějších vinic v Pays d’Oc.

vinařství Château l’Hospitalet

V Château de l’Hospitalet je otevřeno 7 dní v týdnu. Tady můžete ochutnat  skvělá vína Gérarda Bertranda. Nabízí více než 90 různých druhů vín z regionu Occitanie, ze 16 usedlostí Gérarda Bertranda.

vinařství Château l’Hospitalet

Degustace prémiových vín z jižní Francie

V tomto sklepě tak najdete neuvěřitelnou rozmanitost prémiových vín z terroir Languedoc Roussillon: červená vína, bílá a růžová vína, ale také Crémants de Limoux nebo Clairettes d’Adissan, přírodní sladká vína… pro horizontální degustace i výjimečné vertikální. Prodejna je na ploše více než 400 m² věnovaná výhradně vínům Pays d’Oc, ve kterých objevíte vína z panství Gérarda Bertranda.

vinařství Château l’Hospitalet

 

 

 

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *