• Menu
  • Menu

Nejdelší  motokárová trať v Evropě- Kart Centrum Radotín

Domů » Všechny destinace » Česká republika » Praha - hlavní město » Nejdelší  motokárová trať v Evropě- Kart Centrum Radotín

Motokáry

Jít na motokáry byl nápad naší Terky a Nikem, kteří přijeli domů na dovolenou  z Finska.  Nejdelší motokárovou trať máme opravdu za humny a to přímo v Radotíně. Na skleníky, ve kterých se dráha nachází,   vidíme z okna. Venku je dost  vedro a tak nevím, jestli je to dobrý nápad.

Jsme v areálu radotínských skleníků. Umístění dráhy v bývalém skleníku vytváří ve dne ideální světelné podmínky. Vstupujeme do obrovské haly, je tu veškeré zázemí, pokladna i restaurace. U pokladny zakoupíme lístky, také kuklu pod helmu, kterou si můžeme vypůjčit, k dispozici jsou také na půjčení rukavice. Nám  v tom vedru bohatě stačí kukla s helmou.

Rozdělujeme se na 2 skupiny, první jede Terka s Nikem.  My jedeme se Sárou další jízdu. Zas tak lehké /jak to vypadá/ to není. Jen kroutit volantem, přidávat plyn a brzdit. Když nemáte zkušenosti, tak to chvíli trvá než na to přijdete. Já se zasekávám hned v první zatáčce o gumy podél trati. Stojím na místě, teče ze mě pot a čekám až mě někdo vysvobodí. Několikrát přidám plyn a kára se konečně rozjede. To už borci, kteří závodí a náramně si to užívají, projeli celé kolo a tak dostanu čutanec z obou stran. Jedu si svým tempem. Většinou se dají stihnout 3 kola na jednu jízdu. Časy závodníků jsou různé! Ten můj patří k těm šnečím!

Kart Centrum Radotín motokáry

Na konci jízdy vás šipky naženou do depa a je konec. Jen si dávejte pozor ať se nespálíte  o rozpálený motor, stalo se to mně i Nikovi!

Kart Centrum Radotín motokáry

Na dráhu se určitě zase vrátíme, je to zážitek! Po dobré jízdě jsme šli na pivo a domácí limonádu do zdejší  příjemné hospody.

Dráha

Na ploše 11.000m² je více než 55 zatáček, průměrná rychlost se blíží k 40 km/hod, celková délka dráhy je 1.300m, krátká dráha měří 1.000m a samostatný dětský okruh měří 300m. K jízdě : 14 motokár birel – Sport, 10 motokár birel – Racing. (pro jízdu musíte získat  KC licenci), 6 dětských motokár. Automatická elektronická časomíra.

Dospělá dráha

Pondělí až neděle

11:00 – 24:00

Kart Centrum Radotín motokáry

 

Dětská dráha „Kid Kart“

300m dlouhá trať jen pro děti do 15let  /minimální výška je 130 cm/, 6 současně jezdících motokár s motory Subaru EX13, nastavitelné pedály a sedadla pro bezpečnost a pohodlí vašich dětí, zdarma zapůjčené ochranné pomůcky, jako např. helma se speciálním ochranným límcem na ochranu krční páteře dítěte. Po celou dobu jízdy se o děti stará zkušený team vyškolených techniků, který dohlíží na zdraví

Doporučení  pro řízení motokáry pevnou, nejlépe sportovní obuv. Nevhodné jsou letní gumové sandály bez pevné paty – tak zvané vietnamky apod.

Dětská dráha je v provozu každý den od pondělí do neděle od 10-20 hodin. V této době si trať také můžete pronajmout na jednu a více hodin dle vašich individuálních potřeb, například pro dětskou oslavu.

Dětská dráha

Pondělí až neděle

10:00 – 20:00

Adresa: Výpadová 1335, Praha 5 Radotín

Kart Centrum Radotín motokáry

 

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *