• Menu
  • Menu

Biotop Radotín 2021

Koupání v biotopu

Na Česko udeřily tropy. Dnes, po nucené  dlouhé přestávce,  jdeme natěšení vykoupat se na  Biotop Radotín. Biotop v Radotíně je otevřen od 31.5. Už v dopoledních hodinách se koupaliště rychle plní a to hlavně školními skupinami i rodiči s malými dětmi, nechybí senioři a další milovníci koupání a vodních sportů. Koupaliště je na návštěvníky připraveno se vší parádou. Dnes jsme byli jen na krátkou dobu, ale plavání i skvělou studenou kávu v nově otevřeném stánku jsme si užili! Biotop je znám nejen v Praze pro svou jedinečnost, ale i pro své sportovní, kulturní i kulinářské aktivity.

Tak jako všude je nutné dodržovat  nařízení dle epidemiologické situace.

Na koupališti je dostatek míst na občerstvení a osvěžení. Určitě vyzkoušejte známou restauraci Beach Burger, hned naproti vchodu do Biotopu Radotín.

Biotop Radotín

CENÍK

Cena: 160 Kč, snížená cena: 100 Kč, rodinné vstupné: 420 Kč

Poznámka:

Všední den celodenní: 120 Kč, po 13. hodině 100 Kč, po 16. hodině 80 Kč. Víkend celodenní: 160 Kč, po 13. hodině 120 Kč, po 16. hodině 100 Kč.

 Při velkém počtu návštěvníků si provozovatel vyhrazuje právo omezit dobu pobytu v areálu Biotopu na maximálně 3 hodiny. Cena vstupného bude 80 Kč/3 hodiny. Areál se uzavírá kolem deváté večer v závislosti na počtu návštěvníků.

Biotop Radotín

OTEVÍRACÍ DOBA

ZÁŘÍ 2020

PONDĚLÍ – NEDĚLE 9 – 18

RANNÍ PLAVÁNÍ  7 – 9 (pouze pro držitele permanentek)

Provozovatel si vyhrazuje právo měnit otevírací dobu podle aktuálního počasí.

Biotop Radotín

Podstata biotopu

spočívá v biologickém způsobu udržování čisté vody, bez chemie, za působení vodních rostlin a přírodních ekosystémů ve filtračních lagunách. Jde o čisté koupání bez chloru, tedy ne v takové vodě, na jakou jsou lidé zvyklí v bazénech — mrtvé a chemicky upravované. Projekt biotopu je v rámci Prahy a okolí ojedinělý.
V areálu Biotopu Radotín se nachází koupací jezero, biologické (čistící) jezero, letní převlékárny, venkovní sprchy, dětské hřiště a letní toalety. Celý areál je zatravněn s umělou závlahou, provedeny byly též sadové úpravy a oplocení celého areálu. V budově zázemí v 1. patře nachází prostory pro plavčíka, bufet (vč. technického zázemí).

Biotop Radotín

Koupací jezero

má půdorysný tvar nepravidelného oválu připomínající ledvinu o rozměrech přibližně 62,0 x 75,0 m. Je umístěno ve střední části areálu. Koupací část má proměnlivou hloubku 0,40 m — 1,20 m (neplavecká část) a maximálně 3,25 m (plavecká část). Koupací jezero tvoří uzavřený okruh vody oddělený fóliemi od okolního prostředí.

Biologické (čistící) jezero

má půdorysné rozměry 80,0 x 30,0 m, hloubky 0,25 m — 0,85 m. Nachází se v severovýchodní části areálu. Koupací část a vegetační zóny jsou propojeny v cirkulačním systému. V průběhu užívání se doplňuje pouze výpar. Biologické čištění probíhá v lemových zónách, v biologické části gravitačním způsobem. Vše je zaústěno zpět do nádrže. Z nádrže je tedy odváděna voda, následně přečerpávána na nejvyšší část přes gravitační filtr do biologické části a zde gravitačně stéká přes filtrační substrát zpět do bazénu.

čístící jezero

KALENDÁŘ AKCÍ PRO ROK 2021

8. radotínský triatlon 24.6.

snídaně s plaváním každé pondělí – 7:00 – 9:00

grilování mořských ryb – 18.6.  2.7. 16.7. 30.7. 13.8. 27.8.

swingové večery – 27.6.  pak každé dva týdny…

letní kino – 11.8. 18.8. 25.8. 1.9. 8.9.

Biotop Days 2021  3-4.9.

PŘÍMĚSTSKÉ CAMPY 2021

Po loňském úspěšném příměstském campu letos pořádáme camp ve dvou termínech.

turnus 26.7. – 30.7.  – přihláška: červenec 2021

turnus   9.8. – 13.8.  – přihláška: srpen 2021

Biotop Radotín
Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.