• Menu
  • Menu

Biotop Radotín 2021

Koupání v biotopu

Na Česko udeřily tropy.  Koupaliště je na návštěvníky připraveno se vší parádou.  Biotop je znám nejen v Praze pro svou jedinečnost, ale i pro své sportovní, kulturní i kulinářské aktivity. Přímo na  koupališti je dostatek místa pro  osvěžení a občerstvení. Samozřejmostí jsou převlíkací kabinky, sprchy a toalety. Určitě vyzkoušejte známou restauraci Beach Burger, hned naproti vchodu do Biotopu Radotín.

Biotop Radotín je přírodní koupaliště v městské části Praha 16 Radotín, otevřené v roce 2014. Roku 2019 k němu přibyl rovněž bazén. Kromě koupacích lagun a nezbytného příslušenství se v areálu biotopu a bazénu Radotín nachází dětské hřiště, dvě venkovní sauny a parkoviště.

Biotop RAdotín

 

Biotop Radotín

 

Podstata biotopu

spočívá v biologickém způsobu udržování čisté vody, bez chemie, za působení vodních rostlin a přírodních ekosystémů ve filtračních lagunách. Jde o čisté koupání bez chloru, tedy ne v takové vodě, na jakou jsou lidé zvyklí v bazénech — mrtvé a chemicky upravované. Projekt biotopu je v rámci Prahy a okolí ojedinělý.

Biotop RAdotín

V areálu Biotopu Radotín se nachází koupací jezero, biologické (čistící) jezero, letní převlékárny, venkovní sprchy, dětské hřiště a letní toalety. Celý areál je zatravněn s umělou závlahou, provedeny byly též sadové úpravy a oplocení celého areálu. V budově zázemí v 1. patře nachází prostory pro plavčíka, bufet (vč. technického zázemí).

Biotop Radotín

Koupací jezero

má půdorysný tvar nepravidelného oválu připomínající ledvinu o rozměrech přibližně 62,0 x 75,0 m. Je umístěno ve střední části areálu. Koupací část má proměnlivou hloubku 0,40 m — 1,20 m (neplavecká část) a maximálně 3,25 m (plavecká část). Koupací jezero tvoří uzavřený okruh vody oddělený fóliemi od okolního prostředí.

Biologické (čistící) jezero

má půdorysné rozměry 80,0 x 30,0 m, hloubky 0,25 m — 0,85 m. Nachází se v severovýchodní části areálu. Koupací část a vegetační zóny jsou propojeny v cirkulačním systému. V průběhu užívání se doplňuje pouze výpar. Biologické čištění probíhá v lemových zónách, v biologické části gravitačním způsobem. Vše je zaústěno zpět do nádrže. Z nádrže je tedy odváděna voda, následně přečerpávána na nejvyšší část přes gravitační filtr do biologické části a zde gravitačně stéká přes filtrační substrát zpět do bazénu.

čístící jezero

OTEVÍRACÍ DOBA:

PONDĚLÍ – NEDĚLE 9 – 20

RANNÍ PLAVÁNÍ  7 – 9

Provozovatel si vyhrazuje právo měnit otevírací dobu podle aktuálního počasí.

Biotop Radotín

CENÍK

Při velkém počtu návštěvníků si provozovatel vyhrazuje právo omezit dobu pobytu v areálu Biotopu na maximálně 3 hodiny. Cena vstupného bude 80 Kč/3 hodiny. Areál se uzavírá kolem deváté večer v závislosti na počtu návštěvníků.

ZÁKLADNÍ  ZLEVNĚNÉ

DŮCHODCI, ZTP, DĚTI 6-12

RODINNÉ

2+2

CELODENNÍ 150 Kč 100 Kč 400 Kč
1 HODINA 40 Kč 30 Kč —-
2 HODINY 60 Kč 50 Kč —-
3 HODINY 80 Kč 70 Kč —-
4 HODINY 100 Kč 80 Kč 280 Kč

Děti do 6-ti let ZDARMA

Skupinové vstupné nad 10 osob sleva 10%

 

Permanentky.

Čipová karta stojí 100Kč

Nabíjí se na libovolný kredit nejméně však 200Kč

Platnost kreditu je 2 roky od posledního nabití.

Čerpání za vstup:

7:00 – 10:00   20 Kč/hodina

11:00 – 17:00   30 Kč/hodina

17:00 – 20:00   20 Kč/hodina

Maximální cena za denní vstup se rovná celodenní vstupence = 150,-.

Permanentku lze použít na vícenásobný vstup a také s ní platit na bistru.

Biotop Radotín
Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *