• Menu
  • Menu

LEGO – Největší věž z Lega na světě – 32,5m vysoká – rekord vytvořen dnes 9.9.2012

Domů » Všechny destinace » Česká republika » Praha - hlavní město » LEGO – Největší věž z Lega na světě – 32,5m vysoká – rekord vytvořen dnes 9.9.2012

Zvědavost byla silnější něž lenost a tak   při  dnešním návratu do Prahy jsme zastavili na Pankráci. A věž už stála, tyčila se do mraků a pod ní nápis32,5 m. Světový rekord byl vytvořen a tak Praze gratulujeme k prvenství!!

Věž , která byla postavena na počest 80. narozenin producenta oblíbených hraček zdobí venkovní prostory před Arkádami na pražském Pankráci.  Vrcholem krásnou tečkou za ukončením  akce, bylo položení poslední kostičky na věž,  olympijskou vítězkou Miroslavou Knapkovou.

Regulérnost a výšku věže přijeli změřit komisaři z Dánska.

Stavba věží z Lega má již ve světě dlouholetou tradici. První byla postavena věž v roce 1998 v Londýně a měřila 15,2m.

A kollik myslíte, že se spotřebovalo kostek na unikátní stavbu? Téměř půl miliónu.

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *