• Menu
  • Menu

LEGO-VĚŽ : největší na světě se staví právě teď v Praze na Pankráci

Domů » Všechny destinace » Česká republika » Praha - hlavní město » LEGO-VĚŽ : největší na světě se staví právě teď v Praze na Pankráci

Zpráva  v rozhlase  tuto středu o stavbě největší věže  z Lega ,  mě nechávají v klidu. Přeci jenom, ale zbystřím : pokus o rekord a zapsání do Guinessovy knihy rekordů , to už zní hodně zajímavě.

Začátek stavby středa 5.9. a finiš se slavnostním odhalením je naplánován na neděli 9.9.2012, místo  Praha Arkády. V pražském Manhattanu vyroste další český mrakodrap. Pokud se podaří překonat hranici32 metrů, tak budeme mít největší – LEGO-VĚŽ na světě.

Tato unikátní akce již proběhla v padesáti světových  metropolích

Obloha je s krásnými mráčky připravená a tak  jedu na Pankrác.

Prostor před Arkádami  (obchodní dům Arkády na Pankráci) se hemží človíčky malými i dospělými. Velký kus věže už je postavený, po zemi jak mravenečkové jsou roztroušené lego-brigády. Hbité ručky dětí  i  šikovné ruce dospělých , rady starších a velká organizovanost, k tomu velká radost a veselí, radost ze hry a krásná práce. Mezi stánky, jeřábem a brigádami pobíhají pracovníci v žlutých helmách, připravující bedny s materiálem – červené, žluté, černé, barevné kostičky….věž je skládána v nádherně barevných pruzích , geometrických vzorech, jsou tu nápisy i vlajky. Na jeřábu a pod ním pracují odborníci z Dánska. Prostor přímo pod věží je ohrazen a je sem vstup zakázán. Připravené postavené komponenty potom tito odborníci  na speciílní vysokozdvižné plošině vyvezou a připevní  postupně nad sebe.

Celá akce je doplněna doprovodným programem, prodejem lega atd… 

 

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *