• Menu
  • Menu

Mnichov – zelené a hravé město

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Evropa » Německo » Mnichov – zelené a hravé město

Začátkem května jsem navštívila v rámci odborné exkurze veřejnou zeleň v Mnichově. Viděla jsem zde mnoho parků, mezi nimi hlavně West park, Olympia park, Reim park a různé zelené plochy obytných souborů. Všechna tato místa mají něco společného, a to jsou herní prvky pro malé i velké. Dětská hřiště jsou zde velice originální, ať se jedná o vodní kaskády, kde si děti staví svoje hráze, tak samozřejmě různá skákadla, zvlněné povrchy, prolézačky a spousta dalšího.

MNICHOV minitura od Hundertwassera

West park je plný různých stavbiček z celého světa, jako čínský pavilón, japonský pavilón, thajský pavilón, alpský dům, kde mohou děti pozorovat typický život v horách, jak se pase dobytek a tak. Je zde i zajímavý model jedné stavby od architekta Hudertwassera. Slepecká zahrada, plná bylinek či různě hmatem zajímavých rostlin je také velmi málo častá. Na každém kroku nalezneme nějakou zábavu pro děti, jako houpačky, kaskády, nebo třeba vodní plochu s hnízdícími ptáky, možnost ovládat plachetnice na dálkové ovládání a spousta dalšího.

MNICHOV lávka z Olympia park do olympijské vesničky

Dalším parkem je Olympia park, který byl postaven v 80. Letech jako olympijské městečko a je velmi nadčasový. Již z dálky uchvacuje nádhernou prosklenou zvlněnou střechou zdejšího stadiónu. Který dnes slouží nejet ke koncertům a jiným sportovním kláním, ale především i jako adrenalinová zábava, kdy si můžete z jeho střechy vyzkoušet například Bangeejumping. Je zde také vysoká věž, ve které je muzeum rockové hudby a překrásný výhled na celý Mnichov, hned pod věží se nachází Mořská akvária a výstavní prostor společnosti BMW, kde je také spousta interaktivních her pro děti i dospělé a vstup je zdarma. Na olympijské městečko navazuje i Olympijská vesnička, která je s parkem spojena mostem přes rušnou silnici a tento most je doplněn o památník na zesnulé členy Izraelského týmu, kteří zde byli v době konání Olympijských her zavražděni teroristickým útokem. Vesnička dnes slouží jako studentské koleje, jsou to malé dvoupatrové byty pro 1-2 studenty spojené v řadu. Každý byt má vlastní balkónek a venkovní fasády jsou studenty pomalované, a doplněné o vitrínu, ve které studenti vystavují všelicos.
Co se týče večerní zábavy, tak vřele doporučuji navštívit některou z Biergarten, pivní zahrádku, kterých je zde jistě mnoho, jelikož Mnichov je proslavený hlavně pivem. Je zde i pivovar nebo jedna parádní hospůdka, nebo spíše pivnice, která patří k největším na světě – údajně ji navštěvuje 3,500 štamgastů, kteří si zde ve speciální místnosti zamykají své korbely a poslouchají místní živou hudbu, zde i výborně vaří a pokud ji chcete navštívit, tak ji jistě najdete, je totiž nepřehlédnutelná.

Andy

Ve 12. letech mě rodiče poslali samotnou do Kanady a USA. Poznamenalo mě to a tak jsem asi cestovatel. Hodně jsem od té doby viděla a poznala a hodně ještě poznat chci.Tak uvidíme !

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *