• Menu
  • Menu

Nová Živohošť – Vodní záchranařina se psy

Domů » Cestování se psem » Nová Živohošť – Vodní záchranařina se psy

Doctor, vodní záchranář

My i Doctor máme vodu rádi.  Na Novou Živohošť  to máme z Prahy asi hodinu cesty. Počasí po chladných dnech má vystřídat teplo a tak zúčastnit se kurzu vodních psích  záchranářů je vlastně výzva.

dOCTOR

 

3 dny strávené na břehu Vltavy, byly báječné /ne zase tak teplé, jak by jsme si všichni přáli/. Příjemná parta lidí i psů, psích kluků i holek,  malých i velkých, spousty úkolů, nových zážitků, povelů i psychologických postřehů.

A také chceme zjistit, zda by právě třeba z našeho Doctora  mohl být pomocník pro záchranu z vody, jestli by zvládnul přitáhnout surfaře za lano nebo opuštěnou loď. Nastoupit do motorového gumového člunu a projet se po hladině. Vše je možné i nemožné. Každý má svou hranici a každý ji překonává trochu jinak. Ale radost i ze sebemenšího úspěchu psího kamaráda je nepopsatelná.

Vodní záchranáři Živohošť

Našeho Doctora asi nejvíce bavilo tahání lana a přitahování surfaře, určitě si užíval jízdu na lodi, dokázal se překonat a skočit ze člunu do vody, jupííí...místo nošení aportu a oblíbené hračky z vodní hladiny mu posloužila Ajka, stačilo trochu zakopat ve vodě nohama…moc jsme si to užili všichni!

Vodní záchranáři Živohošť

Děkujeme celé partě kolem Pavla /ing Pavel Bradáč – poradce pro vztah člověka a psa/, který svým přístupem, pomáhá hlavně nám „páníčkům“ pochopit jak vytvářet harmonický vztah s naším mazlíkem, založený především na důvěře, respektu a komunikaci.

psí pláž Juniorcamp

Díky taky všem figurantům v neoprenech, kteří těm našim psům pomáhali! Byli jste skvělí!

psí pláž Juniorcamp

Psí pláž

Součástí kempu je psí pláž, kde můžou psi volně pobíhat, koupat se. Je tu pohodový vstup do vody, součástí pláže je travnatý povrch i možnost se schovat do stínu pod vzrostlými stromy. Na této pláži probíhal celý třídenní výcvik.

Juniorcamp Nová Živohošť

Ubytování jsme byli v chatkách kousek od vody v areálu Junior campu. Hned při příjezdu se mi vybaví přes 40 let stará záležitost. Tady přeci bylo CKM? My byly tenkrát s kamarádkou ubytované vedle v kempu, které patřilo Krkonošským papírnám. Do CKM se dostat bylo docela těžký, když jsme tu nebyly ubytované, ale mládí a trochu drzosti nám dovolilo tu strávit několik večerů na diskotékách, které byly vyhlášené a měly mezinárodní účast.

Juniorcamp Nová ŽivohoŠť , bývalé CKM

Areál Juniorcampu a Caravan Clubu se nachází v jedné z nejkrásnějších lokalit na pravém břehu Slapské přehrady, přibližně 60 km od Prahy, nedaleko městečka Neveklov v okrese Benešov. Atraktivní prostředí, nepřeberné množství sportovního vyžití a přijatelné ceny, to jsou důvody, proč jsou tato rekreační zařízení stále hojně navštěvována a vyhledávána turisty a různými organizacemi z celé České Republiky.

Juniorcamp Nová ŽivohoŠť

Areál poskytuje velmi zajímavé zázemí nejen pro pobyty rodin s dětmi, ale také pro rekreaci či soustředění pro mnohé sportovní kluby a týmy. Areál je optimální i pro školní výlety, či pobyty v přírodě, jak pro menší děti, tak i pro středoškolská, či vysokoškolská zařízení.

Juniorcamp Nová ŽivohoŠť

Pravidelně jsou zde také organizována motorkářská setkání, tréninková setkání vodních záchranářských klubů i setkání milovníků psů, kteří zde pořádají pravidelně různé soutěže, výstavy a tréninkové pobyty.

Juniorcamp Nová ŽivohoŠť
Juniorcamp Nová ŽivohoŠť

Kromě tobogánu, který je za příznivého počasí k dispozici zdarma, najdete v našem kempu tenisové kurty, minigolf i stolní tenis. Půjčovnu lodiček, kánoí, motorových člunů, šlapadel a  dny jiných zařízení pro vodní sporty provozují naši partneři také v areálu kempu. Z výletů do blízkého okolí stojí za zmínku například hrad Konopiště, zámek Dobříš nebo město Benešov.

Na Živohošť se určitě zase rády vrátíme!

 

 

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *