• Menu
  • Menu

Polsko Balt se psem 4 – Podczele letiště a pláž

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Evropa » Polsko » Polsko Balt se psem 4 – Podczele letiště a pláž

Podczele Airport

Je odpoledne a tak vyrážíme na další výlet. Autem zajedeme až k letišti Podczele, na východ  od Kolobřehu, táhnoucí se podél pobřeží Baltského moře. Dá se tady zdarma zaparkovat. Procházkou kolem pohádkových soch se dostáváe k obytné a komerční části, která je oplocená. Okolní oblast letiště prošla určitými změnami a byla částečně přebudována. Místo je skvělé pro pořádání koncertů a festivalů. Největším známým festivalem je určitě Sunrice, který se pořádá od roku 2003, v tomto prostoru pak od roku 2019. Díky své poloze a velikosti je zde možné vytvořit festivalové městečko. Ze známých umělců zde vystoupili Afrojack, Paul Van Dyk, francouzský  DJe David Guetty a další.

letišti Podczele

Letiště Podczele (Podczele Airport), bylo původně postaveno ve 30. letech 20. století a využíváno pro vojenské účely. Během druhé světové války ho využívala Luftwaffe. Po válce ho převzala polská armáda.

letišti Podczele

 

Dvě zpevněné dráhy pokrývají plochu přibližně 90 hektarů mezi městy Podczele a Bagicz.

letišti Podczele

Pláž Podczele

K moři je to odsud opravdu kousek a tak se vydáváme směrem k plážím obklopených přírodními scenériemi.. Sluníčko začíná přidávat na intenzitě a tak po asi 200 metrech narážíme na vybudovanou cyklostezku. V blízkosti pláže Podczele se nachází více turistických stezek a cyklostezek, které umožňují prozkoumání okolní přírody a dalších zajímavých míst.

psí Pláž Podczele

Pod námi je slyšet moře a tak za pár minut dojdeme až k místu, kde jde sejít k moři. Lidí je tady málo a Doctor už se nemůže dočkat koupele. Psí pláž, kde návštěvníci mohou procházet se svými mazlíčky  se nachází asi 100 metrů na východ od vyhlídkové terasy. Voda je dnes opravdu ledová a tak psovi jen tiše závidíme. Aspoň se brouzdáme a chladíme chodidla.

Pláž Podczele je určitě skvělým místem pro všechny, kteří hledají klid a krásu přírodního prostředí mimo hlavní turistické oblasti, od hlavního města je oddělena solným bažinatým a lesem, který tvoří součást Kozalinského pobřežního pásma krajinného parku.V celé oblasti je nutné dodržovat nařízení včetně zákazu vstupu do dun.

psí Pláž Podczele
Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *