• Menu
  • Menu

Polsko Balt se psem 3 – Kolobřeh Targowisko Miejskie

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Evropa » Polsko » Polsko Balt se psem 3 – Kolobřeh Targowisko Miejskie

Za blbost se platí !

Po krásném ránu na pláži a dobré snídani necháme Doctora odpočívat. Jedeme na zdejší trh.

Trhy Kolobřeh – Targowisko Miejskie

Od ubytování jsme zde za 15 minut. Hned u trhu je malé /bezplatné/ parkoviště. Je tu plno, ale máme štěstí a jedno místečko tady máme. Na trhu je rušno, prostor není velký, ale ihned nás upoutají stánky s ovocem a zeleninou. Trhy rádi navštěvují místní obyvatelé i turisté. Mimo již zmíněných stánků se zde nabízejí různé produkty, ovoce, masa, ryby, mléčné výrobky, ale také různé domácí a řemeslné výrobky. Nakoupíme trochu zeleniny a ovoce a vracíme se k autu.

Trhy Kolobřeh – Targowisko Miejskie

Adresa tržiště: 6 Dywizij Piechoty 61

Otevřeno:  ÚTERY a v PÁTEK : 6-17 hodin

Parkoviště u trhů je zdarma!

Trhy Kolobřeh – Targowisko Miejskie

Pokuta v Polsku

Při výjezdu si všimnu lístečku za stěračem. POKUTA. Cože? Jo, za včerejší večerní stání na parkovišti u pláže, kde jsme si nevšimly, že se platí, nám napařili pokutu 250 zlotých. Máme na to v Polsku opravdu smůlu, už před lety během pár minut než jsme stihli zakoupit lístek v automatu, nám dali za stěrač lístek. Tenkrát jsme to vyřešili telefonicky a neoprávněnou pokutu nám stáhli. Tentokrát můžeme volat kam chceme, ale tady nám nepomůže ani Pán Bůh. Jen hodina nás dělila od času, kdy parkování je zdarma. Po trzích jedeme do banky /jeden způsob platby/. Poláci nám pomáhají s překladem a tak si bereme číslo na přepážku. Trvá to věčnost a my to po půl hodině vzdáváme a nakonec to zaplatíme převodem /chvíli nám to trvalo tedy!. Od teď si na všech parkovištích dáváme opravdu pozor, jeden kluk nám vysvětluje, když je tam napsáno platny, tak je placené /no, teď už to taky víme/. ZA BLBOST SE PLATÍ !

Alejka Kolekcjonerska

Cestou ještě potkáme ještě malé trhy Alejka Kolekcjonerska. Turistická atrakce  především pro sběratele a milovníky starožitností.V této zóně  se konají pravidelné trhy a výstavy, zaměřené především na starožitnosti, sběratelské předměty, umění a řemesla. Jsou zde Alejka Kolekcjonerska v Kołobrzegu je známá turistická atrakce zaměřená na sběratele a milovníky starožitností.

Alejka Kolekcjonerska

Tato alejka je vlastně tržiště nebo obchodní zóna, kde se konají pravidelné trhy a výstavy, zaměřené především na starožitnosti, sběratelské předměty, umění a řemesla. Může se jednat o stánky s knihami, starožitným nábytkem, uměleckými díly, mincemi, známkami a dalšími sběratelskými předměty.stánky s knihami, starožitným nábytkem, uměleckými díly, mincemi, známkami a dalšími sběratelskými předměty.

Alejka Kolekcjonerska

Za to jak jsme to pěkně vyřídily si dáváme dobrou kávu v jedné z kaváren, trochu se projdeme městem. a pak už pospícháme zpět za naším Doctorem.

v kavárně

Kolobřeh (Kolobrzeg)

Významné lázeňské a turistické město Kolobřeh se nachází na pobřeží Baltského moře v Západopomořanském vojvodství. Město je známé svými krásnými plážemi, historickými památkami a léčivými minerálními prameny. Kołobrzeg má bohatou historii sahající až do raného středověku. Město bylo založeno ve 9. století a v průběhu staletí se stalo důležitým obchodním a vojenským centrem. Mezi nejznámější památky patří katedrála sv. Marie, maják, radnice a historická pevnost. Katedrála je nádherným příkladem gotické architektury a maják nabízí úchvatný výhled na město a moře.

Kolobřeh město

 

 

 

 

 

 

 

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *