• Menu
  • Menu

Nový štocký rybník

Domů » Všechny destinace » Česká republika » Vysočina » Nový štocký rybník

Stihla jsme si jenom poznamenat, že je  rybník vpravo cestou z nádherné vesničky Petrovice, před odbočkou na obec Kamenná a před Dobrodínem. Bloudím tady v krásné krajině a slunce, které bude právě zapadat,  dělá kolem divy. Seskládané balíky slámy, rybník a čarovné trávy. Úžasné.

Nový štocký rybník

Nový štocký rybník

Času na prozkoumání okolí nebylo a tak jenom některá fakta. Rybník na Mlýnském potoce má rozlohu 6,21 ha obklopen lesy a přírodou, patří do obce Štoky. Rybník je pravděpodobně soukromým rybářským revírem, ale další info jsem nesehnala.

Nový štocký rybník

V okolí je řada menších vodních nádrží. Kaskáda 4 průtočných rybníků na Smilovském potoce. Gréta, Horní a Dolní pozovický rybník na Pozovickém potoce, rybníky na Mlýnském potoce – rybník U Petrovického mlýna, Nový Štocký rybník a další drobné bezejmenné vodní nádrže, kaskáda rybníků na přítoku Mlýnského potoka, kaskáda rybníčků na levostranném přítoku Pozovického potoka, rybníky na přítoku Žabince v k. ú. Studénka a další drobné vodní nádrže.

Nový štocký rybník

Štoky – městys nacházející se v členité lesnaté krajině  s několika rybníky na půl cesty z Havlíčkova Brodu do Jihlavy.

Nový štocký rybník
Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.