• Menu
  • Menu

O Karlovarském kraji

Karlovarský kraj – je nejen nejzápadnějším krajem Čech ale také celé České Republiky, kraj sousedí s Německem. Je také známý jako kraj  léčivých pramenů, bohaté historie a úchvatné přírody. Nejen lázeňská města, ale i zdejší památky jsou velmi oblíbenými turistickými místy. Nachází se zde například Vřídlo v  Karlových Varech,  hrad Loket, klášter Teplá.

Za zmínku stojí  známý  jáchymovský tolar a karlovarské minerální vody, lázeňské oplatky, karlovarský porcelán.

Karlovarský kraj byl založen v roce 2000 jako vyšší územní samosprávný celek a jeho sídlem není nic jiného, než Karlovy Vary.

Nejvyšším bodem Karlovarského kraje je Krušnohorský Klínovec (1 244 m n.m) a nejnižším bodem je hladina Ohře (320 m n.m.).

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *