• Menu
  • Menu

Máme psa 6 – Kámoš

Domů » Cestování se psem » Máme psa 6 – Kámoš

Silvestr i Vánoce

Doctor oslavil svůj první půl rok. Je to už velkej kluk. Vše začíná mít svůj řád a naše společné soužití začíná být čím dál lepší. Pokud to jde, cestujeme. Výlety jsou častější i vzdálenosti se prodlužují. Seznamujeme se s psími kamarády i se psy, kteří o nás nejeví zájem anebo místo kamarádského štěknutí umí pěkně vycenit zuby a zavrčet. Ve školce jsme byli poslední měsíc 2x. Povely nám jdou dost dobře. Asi největší úspěch  tento měsíc je „beng“  – míříme na doktora rukou ve tvaru pistolky  a při vyslovení beng, si doktor lehne a položí se na záda. Ne, vždy! Prosinec byl také zkouškou společenskou. Několikrát jsme byli v restauraci a to se Doctorovi moc nelíbilo. Štěkáním si vynucuje pozornost a otravuje nás a ruší ostatní návštěvníky restaurací. Z toho plyne poučení, že by jsme měli restaurace navštěvovat častěji, aby si zvykl a bral i pobyt v hospodě jako součást psího /a našeho/  života.

Vánoce

Další zkouškou byla jízda tramvají a vlakem. To jsme zvládli celkem dobře, ale také to chce ještě opakovat. Při delší jízdě kňučí a štěká.

na výletě- rozhledna Špulka

Sníh i výlet

Prosinec přinesl také bílou studenou zábavu a to sníh. První sníh pak byl i součástí Doctorova „velkého“  3. denního výletu s Ajkou do Beskyd. Poprvé byl takhle daleko a spal také v penzionu. Tady byl Doctor nadmíru spokojený, jediný problém bylo opět štěkání v restauraci, zvládl výlety i spaní na chatě.

Beskydy s Ajkou

Velkou láskou jsou pro Doctora psí hřiště. Tady, pokud to vyjde, jsou nejen psí kamarádi, ale i spousty lítání, válení a zábavy.

psí kámoši

Prosinec také po dlouhé /kovidové/ pauze přivedl domů naší Terezku, která žije ve Finsku, a kterou si Doctor ihned zamiloval. Ještě jednu věc prosinec přinesl. Doctor 2 x skočil na zamrzlý rybníček a jezero. Jednou se vykoupal, podruhé ho naštěstí led udržel. Dopadlo to dobře, ale je to ještě prostě mimino a je nutné ho hlídat a být obezřetní.

Co se týče jídla, dávky jsme snížily na 2x denně. Jídlo miluje, ale musíme ho trochu krotit nebo z něho bude plyšová koule. Chodí na volno, pokud je to možné. Docela poslouchá, pokud ho něco zaujme, pak „neslyší“. Také si myslíme, že někdy neposlouchá, když je hodně unavený. Musíme na to myslet!

Vánoce a Silvestr proběhly v celkové pohodě. Ovšem silvestrovské petardy a střílení mu dobře na duši neudělalo. Byl opravdu  vystrašený a nebylo se kam proti tomu schovat. Doctor dostal k vánocům hlavolam, chytrou deku a skvělé pamlsky.

Výlety v prosinci: Beskydy, Týnec nasd Sázavou, rozhledna Špulka, návštěva u přátel a setkání se štěnětem Ziggym, Prokopské údolí, Krkonoše, Braunův Betlém, výlety kolem Berounky a další.

1.ledna se loučíme na letišti s Terezkou, která se vrací do Finska. Nevím, kdo je smutnější.

Celý poslední měsíc byl plný zážitků, cestování  a nových poznání!

Vánoce

 

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *