• Menu
  • Menu

Orlické Záhoří

Mezi hřebeny Orlických a Bystřických hor, v údolí Divoké Orlice leží obec Orlické Záhoří.

Orlické Záhoří

Obec vznikla v roce 1951 sloučením obcí Trčkova,Bedřichovky, Zelenky, Jadrný, Černá  Voda a Kunštát. V obci Kunštát je silniční hraniční přechod do Polska. Ten byl otevřen v roce 2005 a platí zde omezení pro automobily nad 3,5 t.

Pro turisty jsou zde ideální podmínky, odsud je možno podnikat  výlety do celého malebného okolí Orlicka i navštívit blízké Polsko, v zimním období zde funguje několik lyžařských vleků a lidé sem rádi jezdí i za agroturistikou. Restaurace Orlický dvůr se nachází několik metrů za kostelem. Nový železobetonový most byl vybudován místo klenutého starého mostu.

Orlické Záhoří – kostel sv.Jana Křtitele

Kostele sv. Jana Křtitele – pozdně barokní kostel z let 1754 – 63, před ním zde stál od r.1612 kostel dřevěný.

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *