• Menu
  • Menu

Pisa – říjen 2021 – 2.část

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Evropa » Itálie » Pisa – říjen 2021 – 2.část

Marina di Pisa

Po kulturní procházce na náměstí Zázraků jsme si sedly na kafe do kavárny, která měla zahrádku s výhledem na šikmou věž, a pak pokračovaly procházkou po městě. Vzaly jsme to přes Piazza dei Cavalieri (Rytířské náměstí), které je na náměstí, kde dřív stávalo římské fórum tehdejšího přístavu. Dominantou náměstí je Palazzo della Carovana, před kterým stojí socha Cosima I. Medicejského. Dále zde nalezneme i Hodinový palác (Palazzo dell’Orologio).

Dále jsme došly k řece Arno a podívaly se na cihlově hnědý dům Palazzo Agostini o Rosso o dell’Ussero a jasně modrý Palazzo Blu, kde je nyní muzeum. Zaujal nás taky kostelík Santa Maria della Spina, který sem svým vzezřením jakoby nepatřil. Jméno ,,delle Spina” (,,trn”) odkazuje na tehdejší význam kostelíku, kdy sem byl roku 1333 uložen kousek trnu z Ježíšovy trnové koruny – ta zde teď už ale není.

Došly jsme až na zastávku autobusu č. 10, odkud nám měl jet autobus do Marina di Pisa. Bohužel jsme tady ztvrdly přes hodinu, protože kvůli maratonu byla až do 13:30 hod. výluka a autobus nejezdil. Aspoň nás pak potěšilo, že jsme neplatily jízdné, protože kvůli covidu se nenastupovalo předem a k řidiči se nedalo dostat.

Cesta do Marina di Pisa trvala asi 20 minut. Po příjezdu jsme si hned sedly v kavárně u pláže na sklenku aperolu a toast. Chvíli jsme se fotily na kamenných molech a po zmrzlině si prošly trh na „náplavce“. Krásně čisté moře nebylo nijak zvlášť studené, ale koupalo se v něm jen pár dětí, někteří dospěláci se opalovali na oblázkové pláži.

Po procházce přístavištěm jsme autobusem (opět zdarma) odjely zpět do Pisy. Do hotelu jsme to vzaly kolem botanické zahrady, kam jsme nakonec nezašly, protože z toho, co jsme viděly, jsme usoudily, že již všechno bude stejně odkvetlé.

Na pokoji jsme se nabalily a vybraly si na večeři restauraci, kde měly teplomety. Bohužel spíš jen svítily, než aby extra hřály. S Káťou jsme si daly pizzu a Verča ravioly – opět jsme nebyly ani jedna nijak zvlášť uchváceny. Po večeři jsme prošly večerní město a pak se už vrátily na pokoj.

Simona

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *