• Menu
  • Menu

Pisa – říjen 2021 – 3.část

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Evropa » Itálie » Pisa – říjen 2021 – 3.část

Lucca

Po hotelové snídani jsme došly na vlakové nádraží, odkud nám měl jet v 10:20 hod. vlak do Luccy. Bohužel měl zpoždění cca 40 minut – jak jsme se večer dozvěděly, bylo to kvůli stávce personálu, která byla vyhlášena od nedělního do pondělního večera.

Lístek na vlak vyšel na 3,60 EUR, stejně jak pak i další lístky, které jsme ten den kupovaly. Cesta trvala asi půl hodiny a po vystoupení v Lucce jsme byly trochu překvapeny, že bylo stále dost chladno. Verča byla šťastná, že si cestou na nádraží pořídila nové punčochy, jinak by v šatech celkem mrzla. Lucca byla založena Etrusky, přičemž její název znamená močál nebo bažina. Právě tady byla uzavřena smlouva mezi Caesarem, Pompeiem a Crassem (tzv. první triumvirát)

Luccu jsme si celou prošly, kolem baziliky San Michele in Foro jsme došly na náměstí San Frediano, kde jsme se zastavily na aperol a na pizzu. Za chvíli jsme si daly další aperol a bruschetu na Piazza dell´Amfiteatro. Odtud jsme šly k věži Guinigi, kam jsme chtěly vystoupat, ale bohužel nám sdělili, že volné místo pro tři je až za 1,5 hodiny a to se nám čekat nechtělo. Věž je zajímavá hlavně tím, že se na jejím vrcholu nachází impozantní zahrada s cesmínovými duby. Před odjezdem vlakem jsme se tak aspoň prošly chvíli po hradbách, které celkem měří 4 km, a daly si na kuráž další aperol. Předtím jsme viděly ještě katolickou katedrálu na náměstí San Martino – Duomo di San Martino neboli Cattedrale di San Martino či Duomo di Lucca.

Viareggio

V 15:30 jsme vlakem odjely do přímořského městečka Viareggio. Je zde obrovská písečná pláž a krásný výhled na hory. Podle mapy měla pláž pokračovat hned za přístavem a také tam měly být kavárny. Než jsme přístav obešly, zabralo nám to skoro hodinu. Pláž tam sice byla, ale nikde nic, kde bychom si mohly sednout na kafčo, takže jsme si chvilku odpočinuly v písku a pak se podél říčního kanálu vrátily na nádraží, odkud jsme se v 18:30 hod. vrátily do Pisy.

Vstoupily jsme o zastávku dřív, což bylo blíž našemu ubytování. Došly jsme se na pokoj nabalit a tentokrát se nám podařilo najít restauraci, kde jsme si daly skvostné spaghetti carbonara.

Ráno jsme musely vyrazit na vlak PisaMover hned po snídani, abychom stihly odlet do Prahy hned v 11:30 hod. Malé zpoždění jsme ve vzduchu dohnaly a po 1,5 hodině přistávaly v Praze.

Simona

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *