• Menu
  • Menu

Itálie v zimě 1 –  Bari

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Evropa » Itálie » Itálie v zimě 1 –  Bari

Nový rok jsme začaly (jako mnoho dalších) kovidem. Omicron se šíří jako tsunami /denně kolem 50 000 nakažených/. Je polovina ledna, nemoc jsme zvládly celkem úspěšně. Jeden telefon s Míšou, abstinence cestování a dobrodružství rozhodl o cestě do Itálie. Letenka na Bari stojí krásných 650 Kč. Touha po moři a slunci  je větší než únorové počasí a tak společně ještě s Barčou kupujeme letenky  na 12.2.-19.2. .

Konec ledna je tady, máme letenky i zařízené ubytování. Bari, 1. února 12°C – slunečno, tak by ještě postupně mohlo trochu přitopit.

Praha, 8 února máme společnou schůzku. Plánuje se nám to dobře, Míša připravila luxusní občerstvení, vytiskla naplánované  výlety. Rozhodly jsme se tentokrát využít autobusovou a vlakovou dopravu v Itálii a to samo už dobrodružství je! Ještě vypátrat úschovnu zavazadel na cestu zpět, bankomat, nahrát mapy  a hlavně zjistit  jestli půjde koupit červené víno při příjezdu. Barča už vše zjistila: úschovnu máme zjištěnou. Se sobotním vínem jsme trochu v ohrožení. Záleží jak rychle se dostaneme z letiště do města. Ale mám želízko v ohni. Carefour do 22. Jen není při cestě. Ale nevzdávat pátrání.

 

Je pátek 11. února, pozitivně naladěné na výlet s negativními výsledky na PCR test. Možná test ani není třeba, ale v chaotickém seznamu možných a nemožných povinností pro přílet do Itálie jsme nechtěly nic ponechat náhodě a na PCR šly dobrovolně. Počasí dnes v Bari luxusní, nějakých 17 stupňů, kéž by vydrželo!!!

Sobota, je 16 hodin , jsme na letišti Václava Havla..

Letiátě Praha

Let proběhl kupodivu hladce a za necelé 2 hodiny přistáváme v Bari.

Na zavazadla čekat nemusíme, a tak stíháme vlak z letiště do centra. Za 5 EUR a 25 minut jsme v centru.

Nádraží v Bari

Bari Karol Wojtyła

Mezinárodní letiště Karoly Wojtyły /známé též pod názvem Bari Palese/, má jméno po rodném jménu papeže Jana Pavla II. Letiště leží  8 kilometrů od centra Bari, obsluhuje oblast Apulie a slouží především pro cesty do oblíbených prázdninových destinací na italském pobřeží.

Letiště v Bari

Ubytované jsme v centru. Po cestě koupíme víno a sýry a za 15 minut jsme v našem  krásném velkém apartmánu s terasou a výhledem na město.

Výhled z našeho apatmánu

 

 

 

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *