• Menu
  • Menu

Plovárna v Písku

Rozmarné léto v Písku

Říční plovárna u Sv. Václava v Písku je unikátní funkcionalistickou stavbou z roku 1935. Rozmarné léto, název krásného českého filmu i nádech romantiky na plovárně v Písku.

plovárna u sv. Václava

Plovárna sv. Václava

Ke vchodu ke koupališti je to od lávky pár minut. Vstupujeme na plovárnu a jsme příjemně nadšeni a překvapeni! Opravdu, jako když mávnete kouzelným proutkem a přejdete do trochu jiného světa. Od vstupu je pohled na řeku Otavu, na její zpevněné břehy, zelené trávníkové plochy pro odpočinek. Vpravo pak ve dvou patrech převlékací kabinky, dřevěné dveře, barevné lavičky.

plovárna u sv. Václava

Ležet můžete na trávníku nebo na některém dřevěném mole. Za úplatu si můžete půjčit židli i slunečník.

Součástí areálu jsou toalety i sprcha. Toalety jsou pod hlavním vstupem i u dětského bazénu. Je už doba před západem slunce, lidí už jenom pár a atmosféra do romantického filmu. Ke břehu připlouvá výletní loďka, paní schází po schůdcích do řeky, kde na vodní hladině paprsky přikrývají její siluetu. V brouzdališti se cachtá poslední mini návštěvník a v bazénu sjíždějí děti své poslední jízdy na skluzavce.

plovárna u sv. Václava

V řece , je zóna pro plavání oddělena žlutými bójkami. Na plovárně je plavčík. Informace o teplotě vody v řece a bazénech najdete u pokladny.

Různé úrovně odpočinkových ploch jsou propojena schodišti. V prostoru s výhledem na řeku je dětské brouzdaliště a o kousek dál rozšířený bazén se skluzavkou. Plovárna má více jak 75. letou tradici a najdete ji na krásném místě v Písku u řeky Otavy, Zátavské nábřeží 22/12.

plovárna u sv. Václava

Jedinou nevýhodou pro nás na krásné plovárně je, že jsme si zapomněli plavky a tak to hlavní, jako je koupání v řece Otavě si budeme muset nechat na příště.

V areálu je restaurace s terasou a vyhlídkou na areál i řeku.

Plovárna je na nábřeží oplocená.

plovárna u sv. Václava

Pleskotova lávka přes řeku Otavu

Cestou na plovárnu pozorujeme stavbu lávky, která spojí břehy řeky Otavy mezi částí Hradiště a Václavským předměstí v Písku. Tato ocelová lávku 140 metrů dlouhou a širokou 3 metry  od píseckého architekty Josefa Pleskota by měla být pro veřejnost otevřena už toto září.

Pleskotova lávka Písek
Dospělí 60,-Kč 50,-Kč
Děti v kočárku 0,-Kč 0,-Kč
Děti do 140 cm 40,-Kč 30,-Kč
Senioři (nad 60 let) + TP a ZTP 40,-Kč 30,-Kč
Držitelé ZTP-P 0,-Kč 0,-Kč
Rodinné vstupné (2 dospělí + max. 2 děti) 150,-Kč

kabina 30 Kč, skříňka 15 Kč

Půjčovné za loďku a šlapadlo je 40/50 Kč/hod

Otevírací doba :

Pondělí – neděle  9.30-19.30

plovárna u sv. Václava
Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

komentář