• Menu
  • Menu

Pískovna Doubrava Kostomlátky

Domů » Všechny destinace » Česká republika » Středočeský kraj » Pískovna Doubrava Kostomlátky

Koupání

Autem jsme dojely  až na „parkoviště“ u cesty mezi Kostomlátky a Doubravou. Z parkoviště je to pak k pískovně 400 metrů.   Koupání je na  již vytěžené straně severní.  Po celé straně břehu je velká posekaná louka. Vstupů je tady více. Některé jsou skryté v rákosí, některé připomínají písčito-štěrkové plážičky.  Hloubka vody je od břehu hodně rychle klesá a tak plavání je skvělé. Po levé straně /západní/ jsou velké navážky a tak přístup k vodě je spíše nepřístupný.

pískovna Doubrava Kostomlátky

Labská cyklostezka

Pro cyklisty  a turisty, kteří jdou  nebo jedou po modré turistické značce z Nymburka do Lysé nad Labem,  určitě příjemné osvěžení. Na výběr je koupání v Labi nebo pískovně.  Do lokality rádi jezdí potápěči. Hloubka jezera v některých místech dosahuje až 8 metrů. U jezera není žádné zázemí, občerstvení ani toalety.

Pískovna není oficiálně zpřístupněná a vstup sem je zakázán. Pokud se koupete, je to na vlastní nebezpečí

pískovna Doubrava Kostomlátky

Nad loukou za horizontem  teče řeka Labe.

Labe

Pískovna Doubrava

Pískovna je stále v provozu. Písek se těží na jižní straně.  Těžit se tady bude  zhruba do roku 2030. Pak by zde měla vzniknout rekreační zóna

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *