• Menu
  • Menu

Pískovna Malvíny u Čelákovic

Domů » Všechny destinace » Česká republika » Středočeský kraj » Pískovna Malvíny u Čelákovic

Malvíny

Písník mezi Čelákovicemi a Lázněmi Toušeň  vznikl po bývalé pískovně. K přírodnímu koupání  je možné dojít pěšky a dá se dojít dvěma cestami.  Pláže jsou písčité i kamenité. Břeh je porostlý  stromy a keři. Koupat se dá i bez plavek /ale místo si musíte najít/. Na levém,  západním břehu,  se nesmí koupat, tato část patří rybářům, kteří mají tuto část pronajatou.  Občerstvení  ani toalety  zde nenajdete.

Pískovna Malvíny

Jezero je oblíbené místními a stále větší počet návštěvníků, kteří zde zanechávají nepořádek a nechovají se ukázněně, dělá vrásky  všem.

Pískovna Malvíny

Malvíny  najdete pár metrů od Labe, přes které vede most spojující Lázně Toušeň s Káraným.  U Labe je další  písník Mezi mosty ,  kde je možné koupání  ze břehu podél Labe, z jiných stran je převážně zakázáno.
Parkování je vyhrazeno  a jsou zóny, kde parkovat nesmíte.

Každé přírodní koupání  je  fajn a je jen na nás zda tato místa budou i v budoucnu oázou nebo smetištěm!

Lázně Toušeň

Obec se nachází na levém břehu Labe proti ústí Jizery 3km od Čelákovic. Lázně, využívající pramen železité vody, od roku 1899 lázně slatinné,  zde byly založeny v roce 1686 / byly založeny roku 1868 Janem Králíkem
Zdroj: https://www.denik.cz/cestovani/polabi-na-kole-mozna-potkate-i-bohumila-hrabala-20180713.html/ . Dnes se zde léčí nemoci pohybového ústrojí. Uzavřený lázeňský areál s komplexem budov s vlastní kolonádou a ubytovací kapacitou až 80 hostů.

 

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

komentář