• Menu
  • Menu

Plavecký stadion Podolí

Podolí v říjnu

Na plaveckém stadionu Podolí jsme nebyly mnoho let a tak nádherné říjnové /letní/  počasí bylo pro nás velkou výzvou. Zaparkovaly jsme před vstupem do stadionu. Míst k stání tady bylo dostatek. Před vstupem jsme si ve zdejší jídelně daly dobrý oběd, řízek a bramborový salát. Bufet tady byl i kdysi, jen ty ceny jsou o několik řádů výše.

Plavecký stadion Podolí

Procházíme dlouhou novou vykachlíkovanou chodbou, kde jsou různé placené služby: kadeřnictví, masáže a další. Lístek si zakupujeme u pokladny, která je u vstupu do šaten.  3 hodiny, při zlevněném vstupném, stojí 165 Kč.

V areálu jsou sauny, pára /ta je v ceně vstupenky/  i solárium.

Sprchy a toalety jsou také nové a pak už po schodech vstupujeme do venkovního areálu. I když je říjen, je tu poměrně dost lidí. Všichni chtějí do sebe, před zimou, načerpat energii z hřejivých paprsků.

Plavecký stadion Podolí

Jsou tu seskládaná lehátka a tak si 2 bereme. Restaurace a kavárny nejsou v provozu, i dětské brouzdaliště je vypuštěné. Opalovací louka je tu stále a vše připomíná „staré“ Podolí. K dispozici je také venkovní tobogán.

Ke koupání volíme větší  /50m/ bazén, který není ohřívaný. Voda má 20 stupňů a tak se to dá.

Tři hodiny utekly rychle a my si to tady moc užily.

Plavecký stadion Podolí

Otevřeno je denně: 06:00 – 21:45

Stadion: vnitřní bazén 50m, venkovní bazény: 33m a 50m

Relaxační bazén – celoročně v provozu (mimo zimní období, kdy teplota klesne pod 0°C)

Plavecký stadion Podolí

Historie

Stadion byl postaven v letech 1958-1965 podle návrhu architekta Richarda Ferdinanda Podzemného. Podolský plavecký stadion, s unikátní bazénovou halou/konstrukce v tzv. bruselkém typu/  je od roku 2020 Národní kulturní památkou. Halu tvoří oblé železobetonové nosníky. Střecha vnitřního bazénu slouží jako  hlediště. Na lavičkách se dá i opalovat a je možné vystoupat až nahoru, odkud je krásný výhled nejen  na stadion, ale i na okolí a Vltavu.

Plavecký stadion Podolí

 

PLAVECKÝ STADION PODOLÍ,
Podolská 74, Praha 4

Tramvajová zastávka  Kublov, tramvaj č. 2, 3,17, 21
Tram. číslo: 2, 3, 17, 21 stop  Kublov

Více : https://pspodoli.cz/cs/

 

 

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *