• Menu
  • Menu

Pláž Podlázky

Krásný slunečný den, vracíme se do Prahy, chtělo by to nějaký malý výlet. Zřícenina Michalovice! Ani podruhé se nám  tuto zříceninu nepodařilo navštívit, zavřeli před 15 minutami, tak snad  už příště!

Zřícenina Michalovice

Jsme u  Jizery ve vsi Podlázky, je vedro  a tady je to úplná romantika. Řeka, dlouhý jez na protějším břehu, kolem příroda, spousty koupajících se i osamocený rybář, rodinka s dětmi, pláž a pohoda.

Pláž Podlázky

Místo nejenom pro rybáře, ale i pro milovvníky přírodního koupání. Vstup do vody pozvolný, pláž písčito- travnatá. Při naší návštěvě byla řeka čistá.

Plochu u řeky Jizery nechalo v obci Podlázky upravit město Mladá Boleslav v roce 2007. Vznikla tady oblázková pláž několik desítek metrů od původního koupacího místa. Na ploše najdete i hřiště pro plážový volejbal, lávku přes odvodňovací strouhu a prostor s dětskými prvky.

Místo je i prostorem pro konání velkých kulturních a společenských akcí, pro oblíbené vánoční otužilecké koupání, apod.

Koupání je zde na vlastní nebezpečí!

Podlázky

Ke svému jménu přišla ves díky hradu Michalovice, který jen nad ní. Dominantu hradu tvoří mohutná okrouhlá věž, která sloužila jako hláska. V době, kdy jsou Podhlásky písemně zaznamenány (1513), byl hrad už pustý.

Jez Podlázky
Jez Podlázky
jez a náhon Podlázky

Jizera – jez Podlázky

Pro vodáky: šikmý jez, dole skok a kamenný zához. Vpravo propusť, vlevo náhon.

Sjíždění: jez je sjízdný po prohlédnutí propustí či po koruně (pozor na kameny)

Přenášení: přenášení vpravo

info: web vodackanavigace.cz

Řeka Jizera :  délka152 km

Řeka Jizera Jizera množství lákadel, turistických zajímavostí. Na své si přijdou milovníci přírody, lidové architektury, technických zajímavostí, historie i sportu. Propojením Krkonoš, Jizerských hor a Českého ráje představuje celé Pojizeří zajímavou pozvánku k návštěvě a ke strávení dovolené.

JIzera

 Jizera protéká pod hrady Zvířetnice a Michalovice, v Mladé Boleslavi se vlévá Klenice a řeka směřuje širokým údolím, zahloubeným do slínovců, dál do Polabí. Svou dlouhou pouť končí v Labi u Lázní Toušeň, nedaleko Brandýsa nad Labem.

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *