• Menu
  • Menu

Pohádková stezka u Hradce Králové

Domů » Všechny destinace » Česká republika » Královéhradecký kraj » Pohádková stezka u Hradce Králové

Hoděšovice

Jaro se ukázalo ve svém nejlepším světle, proto jsme krásného dne využili k objevování dalších krás Hradce Králové, resp. jeho blízkého okolí. Na internetu jsme si našli, že kousek za městem byla Městskými lesy a.s. zřízena pohádková cesta. Do obce Hoděšovice jsme se dostali celkem snadno, ale pak jsme malinko zakufrovali, když jsme měli najít Mazurovu chalupu – výchozí bod. Nicméně hodný „vesničan“ nám poradil, takže nakonec jsme mohli zaparkovat auto cca 200m od chalupy a pak se již vydat na krásnou procházku. I samotný prostor okolo chalupy je moc hezký, protože ho zdobí dřevořezby lesních zvířat vyrobených místními řezbáři.

Bukvicové dušičky
Bukvicové dušičky

13 pohádkových zastavení

Po cestě je 13 zastavení s informačními tabulemi, na nichž je krátké vyprávění o víle, skřítkovi nebo jiné pohádkové postavičce. Těsné blízkosti tabule je pak vyřezaná postavička. Postupně jsme se tak dozvěděli podrobnosti o kouzelníku Šišulemu, draku Větvičkovi, borůvkové víle, hejaklovi a dalších.

Rybník  Výskyt

Po cca 3km jsme došli až k rybníku Výskyt, kde na nás čekalo největší překvapení v podobně stovek žab, které dováděly v rybníce i všude kolem. Nic takového jsme ještě neviděli. Když jsme se dostatečně pokochali krásami živočichů i malebné krajiny, vydali jsme se na cestu zpět. Tentokrát jsme to k Mazurově chalupě vzali trochu kratší cestou – po modré. U chalupy jsme si dali zaslouženou malinovku a langoše, ale až se sem vydáme příště (třeba na kole, protože tras vhodných i pro děti je všude kolem spousta) určitě si vezmeme buřty. Po cestě jsme totiž míjeli hned 4 místa, kde se dalo opékat.

žabky
žabky

Protože elánu bylo na rozdávání, stavili jsme se cestou domů ještě ve všemi dětmi oblíbeném zábavním parku Tongo. Holky vydržely skákat na trampolínách, klouzat se a prolézat dětským hradem další čtyři hodiny.

Tongo
Tongo

Po cestě zpátky do Trutnova jsme míjeli odbočku na Šrámkův statek v Pileticích, který jsme navštívili minulý týden, kdy zde byla velikonoční výstava a děti si mohly ozdobit vajíčko voskem nebo vytvořit velikonoční přáníčko. V sezóně je zde mimo jiné i hospoda, kterou využívají hlavně cyklisté.

Simona

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


komentář