• Menu
  • Menu

Polsko Balt se psem 2 – Kolobřeh

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Evropa » Polsko » Polsko Balt se psem 2 – Kolobřeh

Pláž v Kolobřehu

Do Kolobřehu přijíždíme odpoledne, ubytování máme v apartmánech Ouma. Má skepse, že to jsou nějaké barevné paneláky je zažehnána ihned po otevření dveří. Nádherný velký nový apartmán. Pecka! Ani se nezdržíme sedáme do auta a za pár minut parkujeme kousek od pláže.  Jsou tu hotely a parkoviště je prázdné /až druhý den zjistíme, že nás tyhle 2 hodiny na tomhle parkovišti stály 250 zlotých, ufff… ale to až v dalším článku/.  Všude je hodně mokro, asi tady prolítla nějaká dešťová průtrž.

pláž Kolobřeh před západem slunce

Park Stefana Zeromskiego

Přes parčík /Park Stefana Zeromskiego/se napojujeme na cyklostezku a my  jdeme podél moře. Na stezce je celkem živo, chodci, cyklisté, pejsi.  Část je oplocená a asi po 1 km je první možný vstup na pláž. Balt duní a my jdeme po písečné dlouhé pláži.

pláž Kolobřeh ráno

Pláž

Pláž se táhne na obě strany, je zde hodně vlnolamů. Doctor u moře nikdy nebyl a tak čekáme na jeho první reakci. Vodu miluje a tak dáváme povel, že může. Voda je ledová, ale nevadí. Spláchne ho první vlna a srazí na bok. Chvíli oblizuje slanou vodu, ale za chvíli už zkouší plavat. No, myslím, že my můžeme jen závidět, ale je to opravdu ledový. Aspoň sundáváme boty a noříme chodidla do vody. Užíváme si to tady moc všichni. Pomalu zapadá slunce a paprsky olizují vodní hladinu a my pospícháme na ubytování, hraje se MS v hokeji.

pláž Kolobřeh před západem slunce

Pláž je dlouhá a tak máme pocit, že jsme tu téměř samy. Vstupy k moři jsou očíslované, nemají vlastní názvy. Některé úseky pláže jsou pro všechny, jiné nemají povolen vstup pro psy, další jsou jako psí pláže, je možné si vybrat.

západ slunce pláž Kolobřeh

Ráno vstáváme brzy a vracíme se. Teď to má úplně jinou atmosféru. Mlžný opar prosvícený chvílemi sluncem dělá nad hladinou bílé oblouky. Z mlhy vystupují postavy, siluety psů a jejich páníčků, dřevěné vlnolamy. Je to opravdu krása. Po více jak hodině se vracíme na snídani do apartmánu.

pláž Kolobřeh ráno
pláž Kolobřeh ráno
pláž Kolobřeh ráno
Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *