• Menu
  • Menu

Polsko Balt se psem 1 – Schweriner See   

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Evropa » Německo » Polsko Balt se psem 1 – Schweriner See   

Zastávka u jezera Schweriner See

Na 4. denní výlet k polskému Baltu vyrážíme kolem  8. hodiny. První zastávkou na cestě je obec Schwerin u stejnojmenného jezera.  Parkujeme asi 1 km od jezera a jdeme procházkou s naším hafanem směrem na malý poloostrov. Kolem nás jsou krásné rekreační  domy s upravenými zahradami. Je všední den, nikde nikdo.

Schwerin See u Teupitz

Jezero je jen pár desítek metrů od nás, ale dojít k němu zatím nejde. Vstupy jsou na soukromých pozemcích. Dojdeme až k mostu, kde na obou stranách se rozprostírají vody čistého jezera. Pokračujeme až na samý konec, kde dost tajemnou a zarostlou branou přicházíme k jezeru. Jsme zřejmě v ptačí rezervaci. Hned za brankou dojdeme k jezeru zarostlému rákosím. Tady se koupat asi nedá, náš Doctor se jde napít k vodě a samozřejmě, tak jak to umí jen on, hlavně nenápadně a s elegancí se položí na hladinu. Náramně si to užívá.

Schwerin See u Teupitz – vstup do rezervace
Schwerin See u Teupitz

Schwerinské jezero leží nedaleko města Teupitz, což je oblast známá svou přírodní krásou a bohatou biodiverzitou. Schwerinské jezero (německy Schweriner See) se nachází poblíž Teupitzersee v regionu Dahme-Spreewald v Braniborsku.

Schwerin See u Teupitz

 

Schwerinské jezero je oblíbeným turistickým cílem. Na několika místech  je možné se věnovat  vodním aktivitám, jako je plachtění, plavání, rybaření, jachting  a pěší turistika. Jezero je domovem řady volně žijících živočichů, včetně mnoha druhů ptáků, oblast je  atraktivní i pro milovníky přírody a birdwatching.

Schwerin See u Teupitz

Schwerinské jezero u Teupitz rozlohu přibližně 1,25 km².  Na březích jezera se nacházejí pláže vhodné pro koupání a opalování. Některé z těchto pláží jsou vybaveny základními zařízeními, jako jsou lavičky a toalety.

Pomník připomíná odkaz Ernsta Thälmanna a jeho boj proti fašismu a za práva dělnické třídy. Slouží jako místo pro vzpomínku na jeho odvahu a oběť, kterou přinesl v boji za spravedlnost.

pomník

Jezero s tímto názvem a mnohem větší  je Schwerinské jezero  v Meklenbursku-Předním Pomořansku, které má rozlohu přibližně 61,54 km² a je druhým největším přírodním jezerem v Německu. Tuto oblast včetně zámku Schwerin jsme navštívili před několika lety.

zámek Schwerin

Vracíme se stejnou cestou, po příjemné procházce pak usedáme do auta a dojedeme až do Kolobřehu. Cesta z Prahy i s přestávkou nám trvala 7.5 hodiny .

 

 

 

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *