• Menu
  • Menu

Polsko Balt se psem 5 – Kolobřeh

Domů » Cestování se psem » Polsko Balt se psem 5 – Kolobřeh

Maják, muzeum, park a pláž v Kolobřehu

Je sobota ráno, v noci pršelo a trochu se ochladilo. Vyrážíme brzy po snídani. Parkujeme kousek od tržiště v přístavu v Kolobřehu. Stánky s občerstvením a místními specialitami  a obchůdky se teprve otevírají. Přístav  s dlouhou dlouhou historii, která sahá až do středověku. V současnosti slouží přístav jako místo pro komerční rybolov, přepravu zboží, ale také jako marina pro jachty a rekreační lodě. Přístav je výchozím bodem pro různé lodní výlety, včetně těch na nedaleký německý ostrov Usedom.

Kolobřeh přístav

Pokračujeme kolem lodí až k majáku. V přístavu je možné vidět repliky starých lodí .Některé jsou výstavními exponáty jiné slouží jako funkční lodě pro plavby. Významné repliky v Kołobřehu : plachetnice Santa Maria, vikingská loď, historické rybářské lodě.

Kolobřeh přístav

Malý červený maják

Příjemná  procházka po kamenném molu k majáku nabízí krásné výhledy na přístav a moře. Míjíme několik rybářů, jinak jsme na molu samy. Maják zde slouží pro bezpečnou navigaci v této části Baltského moře. Jeho hlavním účelem je poskytovat světelné signály lodím, aby mohly bezpečně přistát v přístavu, zvláště v noci nebo za zhoršených podmínek.

řervený maják

Na břehu se pomalu začínají korzovat návštěvníci a otevírají se  kavárničky a tak usedneme v jedné z nich, kousek nad  dlouhou písečnou pláží s panoramatickým výhledem na moře.

pláž

Muzeum myší (Muzeum Myszy)

Tyhle malé potvůrky teda nemusím, ale nechám se umluvit a jdeme do zdejšího unikátního muzea věnovaného myším. Říkám si, když jsme zvládla Krysí chrám v Indii, tak už vydržím i tohle. Doctora dáme na 20 minut do auta, ten do muzea nesmí.

Muzeum myší Kolobřeh

Muzeum má různé expozice, které představují myši v různých prostředích a situacích. Návštěvníci mohou vidět myši v domečcích, myší cirkus, myší školu, myší kavárnu a mnoho dalších kreativních a tematických scén. Navíc se mohou návštěvníci dozvědět zajímavé informace o různých druzích myší, jejich životním stylu, potravních návycích a jejich roli v ekosystému. V muzeu se zdržíme opravdu krátce, je malinké a pak už honem za Doctorem.

adresa:  Morska 2, 78-100 Kołobrzeg, Polsko

Muzeum myší Kolobřeh

Jedeme na ubytování, začíná pršet a tak koukneme na další hokejový zápas probíhajícího MS a i krátký gaučing je moc fajn.

Park Aleksndra Fredry

Park Aleksandra Fredry

Kolem 17 hodiny vyrážíme na další procházku, kousek od našeho ubytování vstupujeme do Parku Aleksandra Fredry. Park je pojmenován po slavném polském dramatikovi a básníkovi Aleksandru Fredrovi. Jdeme pod vzrostlými stromy po udržovaných cestičkách /teď po dešti místy zabahněnými/ šťavnatou zelení, s malými jezírky a mokřady. Projdme parkem napříč až ke komunikaci , která nás dovede na pláž s písečnými dunami a na pěší promenádu s lavičkami.

pláž Park Aleksndra Fredry
pláž Park Aleksndra Fredry

Park im. Aleksandra Fredry ul. Armii Krajowej

Zpět se vracíme opět přes park, v jedné z pouličních hospod si dáváme jídlo. Moc jsme se netrefily, kachna ani tučný bramborák s uzenou rybou nám moc nechutnaly.

uf, to jme nevybraly dobře

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *