• Menu
  • Menu

Matěj – drama na německé dálnici!

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Evropa » Německo » Matěj – drama na německé dálnici!

Happy Birthday milý Matěji! 2.6.2006, datum  na které nikdo  z naší rodiny nikdy nezapomene. Matějovi je dnes krásných 15 let, má mladšího brášku Péťu a žije se svoji rodinou v Helsinkách.

Zpátky do minulosti…

Zvoní mi telefon. Dnes je dost bláznivý den, odpoledne jsou volby, letím nakupovat, o víkendu nás čeká velká rodinná oslava na statku. Ozve se moje maminka a vzrušeným hlasem,  mi spíše plačtivě říká, naše Míša má prý dítě! (Míša je moje neteř a maminky vnučka …)

Matěj

Nevěříme nikdo, asi čáp !

Tento žert mě nechává v klidu a říkám mamince: co brečíš, pořád jsi chtěla  pravnouče, tak jdi koupit pleny.  Za pět minut mi volá moje sestra, brečí. Máme dítě, kluka! V Německu! přiletěl vrtulník! Kdo to zaplatí? Já se zhroutím!!!!.

Nikdo nic nechápeme a tak volám svému synovcovi Pavlovi, říkám mu tu zprávu a on se směje a říká, že je to blbost!  S Míšou jsem byl před týdnem pařit a to nevím, kde by to dítě vzala! Zkouším ještě druhého synovce Romču. Má záchvat smíchu a podobná odpověď, že byl minulý týden s Michalou na koncertě a dítě by musel přinést jedině čáp. Všichni jsme zmatení a nechápeme, co je to za divný žert. Volám švagrovi a z legrace mu gratuluji, že je dědeček. Opravdu mě uzemní, když říká, před několika minutami se tato zpráva stala pravdou! Máme Matěje!

Matěj

Když praskne voda

Míša právě porodila malého synka Matěje! Lapám po dechu a snažím se být vtipná. Jára rozechvělým hlasem říká. Volala  mi vedoucí zájezdu, že Michale praskla voda. Míša má  byt v Praze a Jára šikulka myslel v první chvíli, že ji má jet opravit do Prahy vodu. Já propukám v takový záchvat smíchu, že kolemjdoucí nechápou. Není to vše, navzájem si dokola všichni příbuzní voláme a nemůžeme tomu věřit.

Porod

Na zpáteční cestě školního zájezdu ze  Švédska do České republiky nastane pro všechny zúčastněné opravdové drama se šťastným koncem. Míša se vrací se svojí kamarádkou z týdenního zájezdu.  Tématem bylo poznávání krásné švédské přírody. Matěj chtěl na svět a tak za dramatických okolností, kdy byla zastavena doprava na dálnici v Německu, kdy přistál vrtulník s lékaři a kdy byla dopravena Míša do nemocnice,  se zrodil život. Nikdo v celém autobuse, doma ani nejbližší o tom neměli tušení. Kluk jako buk, Matěj  uzlík 3250 g a 54 cm  je na světě, narozen ve spolkové republice Německo.

Matěj

Není už důležité proč a jak se vše seběhlo před tím, důležité je, že my všichni máme báječného kluka. Ať se Ti daří Matěji!

 

 
Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *