• Menu
  • Menu

Thajsko 2021 – Expedice 2

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Asie » Thajsko » Thajsko 2021 – Expedice 2

Letiště  Václava Havla mě dost překvapilo. Vůbec není mrtvé, lidi prostě cestují.

Den D

Odlétáme, je 6. 1. 2021, čas odletu 15.30 hod. Datum byl zvolený velmi pečlivě, protože jsme toho museli hodně vyběhat před odletem.

Víza

Vyřizování víz bylo nejsložitější v mém životě, ale o tom se nechci moc rozepisovat, protože vše je na stránkách Royal Thai Embassy v Praze a všechno se tak rychle mění, že podle Honzy už stejně platí něco jiného. Shrnuto:  každý žadatel musí mít  koupenou letenku, objednaný a následně zaplacený ASQ hotel = hotel na karanténu, který si můžete vybrat ze seznamu, který vám dá buď ambasáda, nebo ho najdete na jejich stránkách, jako další potvrzení o ubytování na celou dobu pobytu, když opustíte karanténu, pojistku v angličtině, která kryje covid léčbu a hlavně, na čem se hodně lidí zastaví, musíte předložit 6 výpisů zůstatků z banky v angličtině! Mnoho lidí má peníze, ale nemá je v bance a to je problém!

Fit to fly, testy, COE

4.1. ráno jdeme na test. Následně k mojí doktorce,  aby nás vyšetřila a potvrdila nám papír zvaný Fit to fly. Teď čekáme na výsledek testu. Přichází v noci mailem. Výsledek testu společně s potvrzením posíláme na ambasádu a čekáme na potvrzení zvané COE (certificate of Entry), bez kterého by nás nepustili ani do letadla ani do Thajska.

Declaracion

Ještě máme asi 3-stránkový dotazník tzv. DECLARATION, kde vyplňujeme, kde jsme se posledních 14 dní pohybovali, s kolika lidmi jsme se sešli, zda nemáme horečku, kašel, bolení hlavy….. Doktorku jsem ještě poprosila ať mi předepíše „zaručený lék“ na covid… Imn…… Nevím přesně jak se jmenuje, můžu dohledat. Hrozně nerada, ale nakonec mi ho předepsala. Nikde v Praze jsem ho nesehnala. Poslala jsem recept Honzovi a ten ho sehnal.

Letiště

Máme vše potřebné, máme  dobaleno, odlet v 15.30!  Ve 12.30 mě vyzvedne Honza s bratrem, který nás  odveze na letiště. Před odjezdem ještě přichází můj věrný přítel Dan a odváží si moje auto, aby bylo v bezpečí. Venku sněží jak blázen. A já (jako obvykle) jedu jen ve šlapkách, tričku a tenkých kalhotách. Vzhledem k šílenému počasí přibírám ještě tenké ponožky a tenký svetřík.  Na letišti trochu kroužíme, pak někde na chvilku zaparkujeme, kluci mi dávají na vozík kufry a já pádím do budovy. Za těch pár vteřin než přejedu 2 cesty k hale jsem kompletní sněhulák. Jen mrkev mi chybí.  Postavím se k check-inu, čekám na kluky, odevzdáváme věci, jdeme  na kafe do Starbucks. Letiště  Václava Havla mě dost překvapilo. Vůbec není mrtvé, lidi prostě cestují. Je tu sice méně lidí než obvykle. Mrzí mě, že nebalí kufry do fólie. Tuto službu vždy využívám. Aspoň, že to kafe.

Letiště Václava Havla, Praha

Praha -Dubaj- Bangkok

Letíme s Emirates. Jsem jim věrná (i never change the winners club). Léta jsem s nimi spokojená a když to jde, létám jenom s nimi. Letenka stála přívětivých 13 000. Přestup v Dubaji. Jedna i druhá cesta cca 6,5 hodiny. Při odbavování nám řekli, že letadlo je poloprázdné, obsazenost 1/3. No, nám se to moc nezdá. Nicméně oba zabíráme 4 sedačky. Po jídle, zhlédnutí filmu Mama Mia a dvou sklenkách whisky s colou spím jak dudek. To samé druhá část letu. V letadle vždy poslouchám i muziku, kterou neznám a obohatím tím svůj hudební přehled. Dnes jsem objevila Luke Bryana (amer country), Harsley, Louis Tomlinson, Burna Boy (nigerian superstar), oprášila Taylor Swift, Alanis Morissette a objevila svoji novou velkou lásku Gregory Porter – nové album all říše.

Emirates, foto internet

O2 Luxury Hotel ASQ

Hotel, který jsme si vybrali pro 15-ti denní povinnou karanténu v Bangkoku. Cena balíčku ASQ Pokoj Deluxe (40 m2) 38 000 THB na osobu, jak už jsem se zmiňovala  asi mé nejdražší ubytování na mých cestách! Balíček by měl obsahovat: vyzvednutí na letišti z letiště BKK nebo DMK do hotelu,  3 jídla denně z vybraného menu, bezplatné občerstvení a nealkoholické nápoje na pokoji, vysokorychlostní WiFi internet zdarma,  úklidová služba, vlastní toaleta a sprcha,  bezplatná denní prádelna (2 kusy oblečení denně),  2 testy COVID-19,  monitorování teploty dvakrát denně u sestry,  24 hodin pohotovostní ošetřovatelská služba.

Tak uvidíme.

O2 Luxury Hotel ASQ, foto internet

 

 

 

zuzanahappy

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *